Росія давно веде проти нас війну - Кучма

Росія веде гібридну війну проти України не з 2014 року, а значно раніше.

Про це заявив другий президент Леонід Кучма в ефірі телеканалу ICTV.

Він згадав про події у Криму до анексії півострова РФ.

«Мєшковський цей сепаратизм (проросійський активіст Юрій Мєшков. — Gazeta.ua), не Мєшков його придумав. І не Мєшков придумав, щоб зробити себе «президентом» (Криму. — Gazeta.ua). І не він придумав, щоб з Росії привезти повністю склад «уряду». І відповідні рішення міська рада Севастополя прийняла, що вони, так сказати, самостійні.

Гібридна війна, вона вже давно була. Ми просто її не помічали. Я скажу правду, мені самому у страшному сні не снилось, що Росія розпочне з нами повномасштабну війну. Але це так», — сказав Кучма.

«Але, що ми зробили при Мєшкові. Ми проявили характер. Посадили його на літак і відправили його туди, куди треба відправити. Разом з його «урядом». Провели велику пропагандиську роботу і кримчани нас підтримали.

Дійсно проявили характер, бо без характеру можна втратити навіть те, що ти маєш», — додав другий президент.

Також Кучма згадав про події 2003 року, коли росіяни у напрямку острова Тузла почали насипати греблю з метою з’єднання її з берегом РФ.

Заявили чітко: якщо далі будете продовжувати — будемо стріляти

«Ми на острові створили військову прикордонну команду. Заявили чітко (а там же 100 метрів лишалося): якщо далі будете продовжувати, ми будемо стріляти, відкриємо вогонь. Я повинен був це сказати», — вдався до спогадів другий президент.

Говорячи про російську окупацію півострова, Кучма зауважив: «Вони дивилися на нашу слабкість. Тим більше, що був перехідний період в українській владі. Хоча у Криму у нас було 20 тисяч військове формування. А при мені — десь під 30 тисяч. Це потужна команда. А ми ж практично ходили по всій території з піднятими руками. Бо була і боязнь і нерішучість».

«А якщо би ми із «зеленими чоловічками», коли вони захопили кримський парламент, зробили те, що Росія зробила у Беслані… «Зелені чоловічки» — це терористи. Із терористами відповідна розмова повинна бути. А коли бачать, що ти слабкий — так до тебе і відносяться», — додав Кучма.