Як організовувалося вбивство Вороненкова за допомогою АТОвців. Ексклюзив ТСН

Як організовувалося вбивство Вороненкова за допомогою АТОвців. Ексклюзив ТСН

Ярослав Тарасенко та Олександр Лось © УНІАН

У Києві 18 жовтня починається суд над Ярославом Тарасенком та Олександром Лосем

ТСН потрапив обвинувальний акт прокуратури м. Києва щодо двох підозрюваних у справі вбивства екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова. У Києві 18 жовтня починається суд над Ярославом Тарасенком та Олександром Лосем. Акт поки що в суді не зачитали.

У ньому правоохоронці відтворюють здійснення злочину та перераховують осіб, залучених до вбивства.

Згідно з документом, невстановлені особи з числа посадових осіб російських спецслужб у невстановлені досудовим розслідуванням місці та час підшукали особу, яка мала займатись підготовкою та організацією вбивства Вороненкова на їхнє замовлення, зокрема, залученням та фінансуванням співучасників вчинення злочину. Також передбачалися заходи конспірації, які б не дали правоохоронцям вийти на замовників. Для цього необхідно було залучити українців з праворадикальними поглядами, учасників бойових дій.

Організатором вбивства визначено громадянина РФ — Особу 1, який мав статус “кримінального авторитета” і для забезпечення своїх бізнес-інтересів та прикриття злочинної діяльності був залежний від російських спецслужб. Він також мав особистий конфлікт із Вороненковим через одруження з його колишньою дружиною — Марією Максаковою. Саме він мав знайти виконавців.

Приблизно на початку лютого 2017 року на території РФ запропонував знайомому з кримінального середовища українцю (Особа 2) взяти участь в організації вбивства за грошову винагороду та преференції. Він мав знайти виконавців і не розкривати їм дійсних замовників. Також ця особа збирала інформацію про місце проживання Вороненкова та його спосіб життя. І надавала зброю й мала переховувати учасників злочину й знищити сліди.

Особа 2 запропонувала кримінальнику з Харкова взяти участь в організації злочину. Останній займався пошуком співучасників злочину і  забезпечував комунікацію між Особою 2 та колишніми бійцями АТО з праворадикальними поглядами. Він запропонував Особі 3 — керівнику однієї з патріотичних організацій і добровольцю — взяти участь в організації вчинення вбивства. Колишній боєць погодився підшукати виконавців та надати знаряддя для злочину.

Кримінальник та росіянин запропонували своєму раніше знайомому Олександру Лосю взяти участь в вчиненні вбивства. Про замовників його не проінформували. Він здійснював, зокрема, візуальне спостереження.

Особа 3 запропонував своїм знайомим добровольцям — Особі 4  і Ярославу Тарасенку, керівнику територіального підрозділу однієї із націоналістичних партій, бути співучасниками вбивства. Особі 4 була відведена роль виконавця, а Тарасенку — пособника у вчиненні злочину.

Як організовувалося вбивство Вороненкова за допомогою АТОвців. Ексклюзив ТСН

Особа 2 для визначення часу та місця вбивства і для конспірації своїх дій винайняв кілька квартир у Києві (на Малій Житомирській, Гончара, бульварі Шевченка (де проживав Вороненков), Трьохсвятительській). Він придбав Daewoo Lanos з тонованими вікнами за $3800, який передали Особі 3, та орендував Toyota Land Cruiser Prado. З останньої машини здійснювалося спостереження за Вороненковим.

Особа 3 також придбала пістолет ТТ зразка 1933 року та 9 патронів і передала знаряддя вбивства Особі 4.

23 березня 2017 року до Києва з Дніпра прибув Тарасенко, Особа 3 передала йому Lanos для транспортування вбивці до місця злочину. На Сагайдачного він зустрівся із Особою 4, після чого вони вирушили до бульвару Шевченка — здійснити вбивство.

Вороненков та його охоронець вийшли з будинку об 11.10 і вирушили на авто до Premier Palace Hotel. Тарасенко їхав за ними і зупинив свою машину біля Nissan Воронененкова. Особа 4 вийшла з автомобіля і попрямувала за колишнім російським депутатом. Тарасенко на Lanos поїхав до Павлограда (де проживав).

Як організовувалося вбивство Вороненкова за допомогою АТОвців. Ексклюзив ТСН

Вбивця наблизився до Вороненкова майже впритул ззаду і здійснив два постріли в чоловіка. Також він здійснив один постріл в охоронця. Подолавши опір останнього, він підбіг до жертви, яка лежала на асфальті, і здійснив не менше чотирьох прицільних пострілів в голову. Петров своєю чергою здійснив в нападника шість пострілів, від поранень він помер в лікарні.

Інші учасники злочину почали організовувати собі алібі, а Тарасенко передав машину своєму знайомому й незаконно придбав вогнепальну зброю

Ярослава Тарасенка звинувачують у вчиненні кримінальних порушень

  • ч. 5 ст. 27, п.п. 6, 11, 12 ч.2 ст. 115 КК України, тобто у пособництві у вчиненні умисного протиправного заподіяння смерті іншій людині (вбивства), вчиненого на замовлення, за попередньою змовою групою осіб, з корисних мотивів.

  • ч. 1 ст. 263 КК України, тобто у незаконному придбанні та зберіганні вогнепальної зброї

Олександр Лось обвинувачується у вчиненні кримінального порушення, передбаченого ч.5 ст. 27, п.п.  6, 11, 12 ч.2 ст. 115 КК України, тобто у пособництві вчинення умисного протиправного заподіяння смерті іншій людині (вбивства), вчиненого на замовлення, за попередньою змовою групою осіб, з корисних мотивів.

Нагадаємо, Вороненков у грудні 2016 року разом з дружиною переїхав до України, отримав українське громадянство та дав свідчення у справі про державну зраду щодо колишнього президента Віктора Януковича.

Екс-депутата Держдуми РФ було вбито 23 березня 2017 року у центрі столиці.

ВідеоПідозрюваним у вбивстві Вороненкова продовжили тримання під вартою

Колишнього депутата російської Держдуми застрелили у центрі Києва у березні 2017 року. Ярослава Тарасенка та Олександра Лося слідство вважає співучасниками убивці. Замовником Генеральна прокуратура назвала російського кримінального авторитета Володмира Тюрина — колишнього цивільного чоловіка дружини Вороненкова Марії Максакової. Наразі Тюрин — у міжнародному розшуку. 

Як організовувалося вбивство Вороненкова за допомогою АТОвців. Ексклюзив ТСН