ЄСПЛ зареєстрував скаргу засудженого в окупованому Криму журналіста Семени

ЄСПЛ зареєстрував скаргу засудженого в окупованому Криму журналіста Семени

© Facebook/Микола Семена

Захисник Семени зазначив, що розраховує на справедливий суд, "на відміну від російського".

Європейський суд з прав людини зареєстрував скаргу журналіста Миколи Семени, незаконно засудженого в окупованому Сімферополі за так званий сепаратизм.

Про це заявив адвокат міжнародної правозахисної групи «Агора» Олександр Попков, пише «Новая газета».

«Ми розраховуємо на справедливий, на відміну від російського, судовий розгляд. Ми вважаємо, що є всі підстави для визнання порушень статей 10, 6 і 8 Європейської конвенції, тобто втручання в особисте життя під час прослушки і обшуку, несправедливий судовий розгляд, коли суд задовольнився висновками експертів ФСБ і відкинув висновки фахівців захисту. І основне: порушення свободи слова, коли журналіста притягнули до кримінальної відповідальності за його роботу, за його статті», — наголосив адвокат Семени.

ВідеоОкупаційний суд Криму виніс вирок журналісту Радіо Свобода Миколі Семені

Нагадаємо, рік тому у Криму ФСБ відкрила кримінальну справу проти журналіста Миколи Семени. Через статтю про блокаду Криму українськими активістами чоловіку закидали підбурювання до порушення територіальної цілісності Російської Федерації.

Перед судовим засіданням Семена закликав активістів створити міжнародний моніторинговий комітет із питань Криму, який би документував наявні порушення прав людини і міг справу довести до міжнародного суду.