Сестра Сенцова розповіла, як його діти переживають незаконне ув’язнення батька у Росії

Сестра Сенцова розповіла, як його діти переживають незаконне ув’язнення батька у Росії

© Reuters

Бранець Кремля із в’язниці контролює виховання дітей.

Діти українського політв’язня, режисера Олега Сенцова, незаконно утримуваного в російській колонії, підтримують батька і чекають на його повернення.

Про це розповіла сестра українця журналістка Наталя Каплан в інтерв’ю «Медузі».

«Старшій 15 років, молодшому — 14. Вони з матір'ю живуть у Криму. Коли він сів, вони були зовсім ще дітьми, а зараз вже підлітки. Старша повністю на боці тата, тобто вона вважає, що тато правий. Але їй, звичайно ж, дуже страшно за нього і дуже його не вистачає. У Влада аутизм, і він живе у дещо своєму світі. Йому як людині дуже прямолінійній складно зрозуміти, чому тато хороший, якщо він сидить у в’язниці, адже там сидять лише погані люди. Це така дитяча прямота. Вся ця ситуація просто не вкладається в його дитячий світогляд. Але він теж чекає тата, пише йому, спілкується з ним телефоном — всі свої дзвінки Олег витрачає тільки на розмови з дітьми і мамою», — розповіла жінка.

За словами Каплан, Сенцов під час цих розмов збирає всю волю в кулак, щоб не показати, що йому погано.

«Те ж саме робить його мама, вона теж живе в Криму. Вони намагаються бадьоритися, щоб один одного не засмучувати, і тільки на мене потім вже всі виливають всі свої емоції», — додала вона.

Водночас сестра Сенцова зазначила, що з колишньою дружиною він зовсім не спілкується.

«Олег продовжує брати участь у їхньому вихованні — із в'язниці. Досі стежить навіть за тим, щоб їх раз на рік водили до стоматолога», — розповіла Каплан.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

Сенцов відмовився просити Путіна помилування. За даними його адвоката, у нього дуже низький пульс, анемія та проблеми із серцем, але від голодування відмовлятися він не збирається.