Адвокат Фейгін заявив про громадянство РФ у Портнова, який усе заперечує

Адвокат Фейгін заявив про громадянство РФ у Портнова, який усе заперечує

© УНІАН

За словами Портнова, у Росії він лише займався бізнесом.

Колишній заступник голови Адміністрації президента, віднедавна керівник телеканалу NewsOne Андрій Портнов має російське громадянство.

Про це повідомив на своїй сторінці у Twitter російський адвокат Марк Фейгін.

«Портнов, який нині керує українським каналом NewsOne, громадянин Росії», — написав він, оприлюднивши витяги з російського реєстру підприємців.

Своєю чергою сам Портнов заперечив інформацію Фейгіна у коментарі «Бабелю».

«У мене не було, немає і не буде російського паспорта. Цей фейк запущено російським адвокатом, який діє в інтересах російської влади в питанні українських політичних в’язнів», — заявив він.

На підтвердження своїх слів колишній заступник глави адміністрації екс-президента Януковича надав виписку про те, що він має українське громадянство.

Адвокат Фейгін заявив про громадянство РФ у Портнова, який усе заперечує

«У Росії, Україні та Австрії я створив структури для здійснення адвокатського і юридичного бізнесу, зокрема для оптимізації оподаткування я зареєструвався як приватний підприємець. У Росії ПП обкладається податком у 6%. Так само в мене було в Україні, тільки 5%. Я не є президентом або чиновником, тому займаюся бізнесом там, де вважаю економічно вигідним», — пояснив він.

Зазначимо, у квітні 2014 року Портнов створив у Росії компанію з надання надання юридичних послуг «АП-Груп», проте, згідно з реєстром, діяльність вона не вела. Від травня 2018 року компанія перебуває у стадії ліквідації.

Нагадаємо, після перемоги Революції Гідності Андрій Портнов утік до Росії, нині живе у Відні, де отримав посвідку на проживання. Крім того допомагає консультаціями головреду видання «Страна.ua» Ігорю Гужві, який також втік до Австрії та намагається там отримати політичний притулок.

У березні цього року Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження відносно Портнова за статтею «державна зрада». Його підозрюють у причетності до постанови Верховної Ради Криму під час початку окупації півострова.