la France: в Україні стали їсти більше жаб'ячого м'яса

У 7 разів зріс попит на жаб'яче м'ясо в Україні, якщо порівнювати обсяги поставок за перше півріччя 2018 з минулорічним періодом. Жаб'яче м'ясо все ще залишається в Україні екзотичним та дорогим делікатесом, як пише аналітична компанія Pro-Consulting. Та при бажанні на прилавках українських продуктових магазинів і в меню ресторанів можна знайти і його.

Виявляється у нас є поціновувачі жаб'ячих лапок, незважаючи на те, що коштують вони не дешево. Вартість кілограма сирої продукції сягає 400 гривень, а в ресторані ціна за 200-грамову порцію вишуканого делікатесу стартує від 200 гривень.

Звідки делікатес? 

Жаб'яче м'ясо в країні переважно імпортного походження. По мірі використання його поставляють до нас в замороженому вигляді. А набільший експортер жаб'ячих лапок у світі — Індонезія.

Хоча вирощують їстівних жаб і в Україні. Підприємства з виробництва делікатесу заснували ще на початку 70-х років минулого століття в південних та західних регіонах. Приміром, мешканців закарпатського селища Тур'ї Ремети не просто так називають жабралями. Саме тут навесні починають справжнє полювання за земноводними, і виловлюють їстівних жаб в річках, озерах та ставках. Сезон полювання короткий — всього два тижні. Ще 40 років тому з України щорічно відправляли до європейських країн до 100 тонн жаб'ячого м'яса.

la France: в Україні стали їсти більше жаб'ячого м'яса

Жаб'ячі лапки готують різними способами: маринують, смажать з цибулею на вершковому маслі або варять суп з цибулею-шалот та солодким білим вином. Найчастіше жаб'ячі лапки недовго смажать у клярі з борошна та яєць, чи у паніровці з сухарів. 

За правилами французької кухні, лапки і соуси готують окремо, м'ясо вмочують у соус вже під час їжі. Подають жаб'ячі делікатеси з зеленню, часником чи помідорами.

За смаком лапки жаб нагадують м'ясо курячих крилець і їсти їх варто руками.