У РФ та окупованому Донбасі виступили проти перенесення з Мінська переговорів контактної групи - ЗМІ

У РФ та окупованому Донбасі виступили проти перенесення з Мінська переговорів контактної групи — ЗМІ

© Reuters

А в самопроголошеній «Луганській народній республіці» надати коментар відмовилися.

Переговори контактної групи щодо врегулювання конфлікту в Донбасі поки не будуть перенесені з Мінська, як того вимагав постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

Про це повідомляє газета «Известия» з посиланням на два російських дипломатичних джерела, також інформацію підтвердили глава комітету Держдуми по СНД, євразійській інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашников і депутат «Народної ради» самопроголошеної «Донецької народної республіки» Мирослав Руденко.

«Перенесення майданчика не допоможе врегулюванню», — заявив виданню джерело в російських дипломатичних колах.

Інший співрозмовник газети зазначив, що столиця Білорусії була обрана як найбільш зручне для всіх учасників переговорів місце з точки зору логістики. Крім того, він уточнив, що участь Мінська в переговорах полягає в наданні майданчика та допомозі в організації зустрічей, пише видання.

«Ніякого політичного тиску на учасників процесу Білорусь не має і справно дотримується нейтралітету у відповідності зі своєю посередницькою місією», — наводить газета слова співрозмовника.

«Це суто політична заява. Від зміни місць проведення переговорів ситуація не зміниться. Більш того, «ДНР» на це не піде», — запевнив видання Руденко.

Тим часом, у самопроголошеній «Луганській народній республіці» надати оперативний коментар відмовилися, пишуть «Известия».

ВідеоУ Мінську домовилися про режим тиші від опівночі 29 серпня

Навчальний рік без вогню — тристороння контактна група в Мінську домовилася про затишшя з опівночі 29 серпня. Бойовики обіцяли тимчасово скласти зброю, щоби діти змогли спокійно розпочати навчання, та не перешкоджати доступові місії ОБСЄ. Із першого липня, за підрахунками української сторони, бойовики здійснили майже півтори тисячі обстрілів. У Мінську також говорили про розблокування процесу звільнення полонених. 

У РФ та окупованому Донбасі виступили проти перенесення з Мінська переговорів контактної групи - ЗМІ

Нагадаємо, що перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко підтримала пропозицію представника України в ООН Володимира Єльченка щодо перенесення мирних переговорів з Мінська на інший майданчик.