Тимошенко зустрічалася з олігархом Пінчуком - "Схеми"

Тимошенко зустрічалася з олігархом Пінчуком — "Схеми"

© УНІАН

Обидва заперечують, що бізнесмен може фінансувати Тимошенко або її політичну силу.

Лідер ВО «Батьківщина» та майбутній кандидат у президенти на виборах 2019 року Юлія Тимошенко щонайменше двічі зустрічалася з українським олігархом Віктором Пінчуком.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми».

За даними журналістів, зустрічі відбулися 18 квітня і 24 вересня у Рильському провулку у Києві. Машини, якими користуються Тимошенко та Пінчук, перебували в одному місці і майже одночасно його залишали.

Тимошенко переконує, що зустрічалася із Пінчуком у зв'язку з її участю у форумі «YES», який організовував олігарх. Втім, журналісти зауважили, що перша їхня зустріч відбулася за п'ять місяців до форуму, а друга — за тиждень після.

«Я можу вам твердо сказати, що з Віктором Пінчуком – все, що стосується форуму YES, і все, що стосується підготовки, ну, насправді України до нової ітерації політичної після президентських виборів, ми будемо співпрацювати. У нього дуже фундаментальні міжнародні зв’язки і я вважаю, що ці міжнародні зв’язки можуть допомогти Україні в багатьох питаннях», — сказала Юлія Тимошенко.

Коли в лідерки ВО «Батьківщини» спитали, чи фінансує Пінчук її або її політичну силу, і чи допомагає у рекламній кампанії, Тимошенко відповіла: «Категорично ні. Оце я хочу вам сказати, і ніколи в житті я цю лінію не переступлю».

Втім, за інформацією громадського руху «Чесно», ВО «Батьківщина» за квітень-червень поточного року перерахувала майже 11,5 мільйонів гривень компанії «Старлайт бренд контент», пов’язаній з Пінчуком.

ВідеоЧи буде балотуватися Вакарчук у президенти та як близька до Москви Тимошенко – найяскравіші виступи на YES

Чи балотуватиметься Святослав Вакарчук у президенти, наскільки близька до Москви Юлія Тимошенко і чому Анатолій Гриценко сподівається нарешті не програти вибори. Щоб послухати потенційних кандидатів у президенти України під час завершального, третього дня форуму Ялтинської європейської стратегії, у залі доставляли стільці, чимало гостей і взагалі слухали стоячи. 

Тимошенко зустрічалася з олігархом Пінчуком - "Схеми"

У прес-офісі Фонду Віктора Пінчука у відповідь на питання про зустрічі з Тимошенко відповіли, що мільярдер у рамках своєї діяльності зустрічається з різними політиками та лідерами думок, у тому числі з лідеркою ВО «Батьківщина».

У Фонді зазначили, що ці зустрічі стосуються можливого зовнішнього втручання у вибори 2019 року в Україні і протидії цьому втручанню.

«Для вирішення цих питань Віктор Пінчук і його Фонд залучає найкращих закордонних експертів у цих сферах. Відповідно, це коло питань Віктор Пінчук обговорює і буде продовжувати обговорювати у 2018-2019 роках із українськими державними й політичними діячами, в тому числі й з лідером партії «Батьківщина» Тимошенко Ю. В.», – зазначили у прес-офісі Фонду Віктора Пінчука.

Також там переконують, що «ні Віктор Пінчук, ні його бізнеси не фінансують жодну політичну силу чи особу».

Зазначимо, що Віктор Пінчук – один з найбагатших бізнесменів України. За версією журналу «Фокус», у рейтингу за підсумками 2017 року він зі статками в 1,4 мільярда доларів посів 4 місце.

Пінчук одружений з дочкою другого президента України Леоніда Кучми. Олігарх володіє групою телеканалів, серед яких – ICTV, «Новий канал» та «СТБ», банком «Кредит-Дніпро» та трубно-колісною компанією «Інтерпайп». Бізнес Пінчука, серед іншого, базується на експорті до Росії.

ВідеоЮлія Тимошенко презентувала проект нового економічного курсу України

Перехід від сировинної до інноваційної економіки та нова Конституція, яку ухвалять на референдумі — такі ключові тези економічного форуму "Новий курс України". Його провели в Києві за ініціативою Юлії Тимошенко. Лідер партії "Батькіщина" зазначила, що на зібрання запросили не лише членів партії, а й представників інтелектуальної еліти країни. 

Тимошенко зустрічалася з олігархом Пінчуком - "Схеми"