Має дві партії у Раді і дружить з владою: чого хоче Ахметов від виборів президента

Олігарх Рінат Ахметов міг би стати потенційним кандидатом у президенти. Так вважав екс-президент Віктор Янукович 12 років тому, 13 січня 2006 року.

Після прес-конференції Януковича запитали, чи бачить він Ахметова майбутнім прем’єр-міністром.

«Я думаю, він є і кандидатом в президенти теж. У перспективі. Ахметов є перспективним молодим політиком. Ми найближчим часом побачимо це з позитивної сторони».

Рінат Ахметов двічі був народним депутатом. З 2000-го року володіє компанією СКМ, до якої входять холдинг ДТЕК, «Перший український міжнародний банк», Страхова компанія АСКА, медіагрупа «Україна», холдинг «Метінвест», що володіє гірничо-металургійними підприємствами на Донбасі та у Кривому Розі, Дніпропетровщині. Енергохолдинг ДТЕК контролює 75% ринку теплової генерації і 85% видобутку вугілля в Україні.

Після Революції гідності і початку війни на Донбасі Ахметов переїхав з Донецька до Києва. Він очолює список найбагатших українців зі статками в $6 млрд.

На що зараз може розраховувати олігарх Gazeta.ua розповідає політичний оглядач Леонід Швець.

«У Ахметова все добре. Це єдина людина, яка майже нічого не втратила після Революції. Політично — залишається єдиним олігархом, що працює на майже на рівних з Порошенком. Інших таких зараз немає. У Ахметова є власна фракція у парламенті — «Радикальна партія». Має окремо крило фракції «Опозиційний блок». Зростають його капітали. Нічого зараз не свідчить, що він скоро піде з політики.

Хоча сильно вдарила війна і блокада Азовських портів — продукція з його комбінатів завжди вивозилась через Керченську протоку, а тепер перестала. Одночасно, Ахметов не хоче опинитися в Росії на 22-му місці серед найбагатших людей, тому прагне бути саме українським олігархом. Інша справа — йому не потрібні проблеми з вивозом продукції і хотів би повернути свої активи на окупованих територіях. Тому може виступати за швидший мир із Москвою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль санкціями передав послання Ахметову — експерт

На виборах президента Ахметов робитиме ставку на переможця. Не може собі дозволити мати погані стосунки з керівником держави. Навіть із Зеленським, за яким маячить фігура іншого олігарха Ігоря Коломойського, доведеться домовлятись. Все зробить, щоб не втрати свої позиції. Навіть зараз він у добрих стосунках з усіма — політиками, олігархами. Великі гроші завжди домовляються.

Ахметов рідко з’являється на публіці і ЗМІ. У 90-х пройшов багато кримінальних «розборок». Це потужна фігура у «сірому світі». На нього працюють багато людей, які роблять імідж спонсора, благодійника, проукраїнської людини».