В МЗС прокоментували слова Волкера про російських спостерігачів на виборах в Україні

В МЗС прокоментували слова Волкера про російських спостерігачів на виборах в Україні

© УНІАН

В міністерстві впевнені, що відсутність росіян не вплине на роботу груп спостережень.

Міністерство закордонних справ України відповіло на слова спецпредставника США з питань України Курта Волкера про «нормальність» присутності на виборах президента представників з РФ. Там заявили, що відсутність громадян країн які конфліктують на теренах ОБСЄ, ніколи не заважала Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ здійснювати процес спостереження.

Слова речника МЗС Катерини Зеленко передав Укрінформ.

«Україна забезпечить демократичність і дотримання всіх виборчих стандартів у процесі здійснення волевиявлення громадян. Взаємна відсутність громадян конфліктуючих країн на просторі ОБСЄ ніколи не заважала БДІПЛ успішно здійснювати процес спостереження за виборами», — зазначила Зеленко.

Вона нагадала, що офіційні спостерігачі від України не їздили на вибори президента РФ у 2018 році.

«Впевнені, що відсутність російських спостерігачів і цього разу не завадить БДІПЛ провести якісне спостереження за виборами», — додала речник МЗС.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія РФ направила до російського МЗС список можливих учасників місії спостерігачів ОБСЄ на виборах президента України. Лавров стверджує, що Москва отримала запрошення на українські вибори.

Своєю чергою очільник МЗС України Павло Клімкін заявив, що його відомство не буде реєструвати офіційних спостерігачів від РФ на українських президентських виборах і сподівається на таке ж рішення від Центральної виборчої комісії.

У Раді запропонували заборонити спостерігачам з РФ брати участь в українських виборах.

ВідеоХто агресор: новий голова ОБСЄ не назвав Росію стороною конфлікту на Донбасі

Вже завтра на фронт вирушає новий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак. На своїй першій зустрічі із журналістами, відповідаючи на запитання кореспондента ТСН, пан Лайчак не назвав Росію стороною конфлікту, надавши туманну відповідь.

В МЗС прокоментували слова Волкера про російських спостерігачів на виборах в Україні