Рада просить у НАТО індивідуальний План дій щодо вступу до Альянса

Рада просить у НАТО індивідуальний План дій щодо вступу до Альянса

© УНІАН

Парламент закликає надати Україні рекомендації та практичну підтримку.

7 лютого Верховна Рада закликала НАТО надати Україні План дій щодо членства в Альянсі.

Таке рішення підтримали 243 народних депутати.

Так, парламент ухвалив постанову «Звернення Верховної Ради України до лідерів держав-членів НАТО, Північноатлантичної Ради та Парламентської Асамблеї НАТО, національних парламентів держав-членів Альянсу «Стосовно надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО» (№10007).

У зверненні парламент закликав лідерів держав-членів НАТО схвалити рішення, що розвиватиме положення Бухарестського саміту НАТО і формально розпочати з нашою державою індивідуальний діалог рекомендацій та практичної підтримки, що становитиме План дій щодо членства України в НАТО.

Як зазначають у Раді, від часу Революції гідності особливе партнерство між Україною і НАТО зазнало глибоких якісних змін та потребує нових форм інституційного діалогу. Депутати закликали Північноатлантичну раду, Парламентську асамблеї НАТО, національні парламенти держав-членів Альянсу підтримати висловлений Україною намір набути членства в організації.

Нагадаємо, народні депутати підтримали рішення про внесення змін до Конституції в частині зовнішньополітичного курсу України щодо вступу до ЄС і НАТО. У НАТО вже відреагували на таке рішення Ради. Там закликали продовжувати реформи.

ВідеоРада закріпила курс на вступ до ЄС і НАТО

Сприяти вступу України до ЄС і НАТО відтепер не право, а обов'язок української влади. Верховна Рада остаточно ухвалила зміни до Конституції, які закріплюють у ній зовнішньополітичний курс на євроатлантичну інтеграцію. Крім того, депутати розпочали процес перейменування Дніпропетровської області. 

Рада просить у НАТО індивідуальний План дій щодо вступу до Альянса