Справа про підкуп Тимошенка: прокурори хочуть закрити підозрюваних у СІЗО

Справа про підкуп Тимошенка: прокурори хочуть закрити підозрюваних у СІЗО

© УНІАН

Політики обговорюють справу про підкуп кандидата у президенти.

У Генеральній прокуратурі України повідомили подробиці справи про підкуп кандидата в президенти Юрія Тимошенка. Напередодні правоохоронці затримали лідера Партії захисників України, екс-бійця батальйону «Донбас» Тараса Костанчука та його однослуживця Олександра Іщенка з грошима, які вони нібито пропонували Тимошенку за відмову від участі у виборах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За версією слідства, двоє підозрюваних запропонували 5 мільйонів гривень кандидатові в президенти України Юрію Тимошенку за те, що він не братиме участь у виборах. Уночі Костанчук записує відео, на якому переконує, що його приятель Тимошенко сам попросив позичити грошей. «Мене викликав з відпустки оцей придурок, Тимошенко Юра, який вмовляв мене помогти йому зіскочити з теми бути технічним кандидатом – віддати гроші, які за нього внесли, заставу», — пояснив Костанчук.

ВідеоЗатримано осіб, які хотіли підкупити Юрія Тимошенка — Луценко

Хто заплатив 5 мільйонів гривень за відмову від участі у виборах — у Генеральній прокуратурі повідомили деталі затримання лідера партії захисників України, екс-бійця батальйону "Донбас" Тараса Костанчука та його побратима Олександра Іщенка. Чоловіків схопили напередодні ввечері із грошима, коли вони, за словами правоохоронців, пропонували кандидату у президенти Юрію Тимошенко відмовитись від участі у виборах.

Справа про підкуп Тимошенка: прокурори хочуть закрити підозрюваних у СІЗО

Тимошенко це заперечує та наполягає, що йому справді запропонували гроші, після чого він звернувся до СБУ. «Я Костанчука знать не знаю, як тільки він мені запропонував – звернувся до правоохоронців», — каже кандидат у президенти. Вдень генеральний прокурор Юрій Луценко показав листування Костанчука: у повідомленнях із кількома людьми обговорюється, що саме кандидат у президенти має зробити, аби зійти з виборчої дистанції. Згодом Луценко називає ім'я головного, на думку слідчих, замовника. «Це номер народного депутата України Дубіля. Який, очевидно, являється замовником шантажу та підкупу кандидата у президенти», — каже Луценко.

БЮТівець Валерій Дубіль на телефон не відповідає, а лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко реагує на затримання ще до пояснень прокурора. «Знаєте, це все нагадує одну відому американську кінокомедію, в якій приймають участь Порошенко і Луценко – називається ця кінокомедія «Тупий і ще тупіший», — заявила вона. Генпрокурор не бариться з відповіддю: «Ціную її гумор, але в мене він також є. Я також знаю прекрасний фільм: «Скинь маму з поїзда». Прокурори вже передали справу до Печерського райсуду для обрання затриманим запобіжного заходу – обвинувачення наполягає на триманні під вартою.

Кореспондент ТСН Антон Страшко