"Опора" фіксує нестачу членів виборчих комісій у низці областей

У низці областей фіксуються проблеми з формуванням дільничних виборчих комісій. Про це повідомляють спостерігачі громадянської мережі «Опора».

У всіх п’яти округах Кіровоградської області не вистачає кандидатів у члени ДВК.

Кожен із кандидатів мав забезпечити членами комісій для великих дільниць — по 8 осіб, для середніх – по 7, для малих – по 6.

Кандидат Володимир Зеленський на більшість дільниць вніс достатню кількість кандидатур. Кандидат Петро Порошенко — всього по 2-3 кандидатури замість передбачених законом 6-8.

Найбільше членів комісій не вистачає в окрузі №100 (центр – місто Бобринець). Тут комісія повинна знайти і оформити через подання 1008 осіб.

«При недостачі членів ДВК від кандидатів, комісія формує склад за поданням голови відповідної виборчої комісії на підставі пропозицій членів ОВК. В даній ситуації це буде складно зробити через стислі терміни та масштаби «недостачі» – до 4 тис. осіб. Відповідно, формування ДВК увизначений законом термін, до 15 квітня включно – може бути ускладнене«, — кажуть спостерігачі.

Проблема з формуванням ДВК фіксується і в більшості округів Луганщини.

У 5 із 6 округів від кандидата Порошенка подано лише по дві кандидатури замість запланованих семи. Натомість, від кандидата Зеленського кандидатури членів подані майже у повному обсязі.

На Херсонщині представники кандидата Порошенка запропонували до складу комісій по дві особи.

Так на чотирьох округах не вистачало понад 3400 кандидатур у ДВК.