Плакати і відеоролики: які політтехнологічні фішки взяли на "озброєння" кадидати і як це вплинуло на їхній рейтинг

Плакати і відеоролики: які політтехнологічні фішки взяли на "озброєння" кадидати і як це вплинуло на їхній рейтинг

© УНІАН

Зеленський на понад 40% випереджає Порошенка — опитування "Рейтинг".

Виборча кампанія виходить на фінішну пряму – за півтора тижні відбудеться другий тур голосування. Утім боротьба за президентське крісло між двома кандидатами розгорілася практично відразу після закінчення першого туру. Володимир Зеленський і Петро Порошенко кидали один одному відеовиклики і запрошували на здачу аналізів.

Поки кандидати й досі не можуть дійти згоди в тому, де дебатувати, щоб залучити собі ще прихильників, соціологічна група «Рейтинг опитала три тисячі українців віком від 18 років. Серед тих, хто точно проголосує й визначився зі своїм вибором: за Зеленського готові віддати голоси 71%, за Порошенка – 29%,. Про те, як кандидати завойовують своїх прихильників, йдеться у ТСН.19:30.

«Порошенко протистоїть Путіну» — ця передвиборча реклама спричинила бурхливу дискусію, але виявилась не надто ефективною. Агітує здебільшого тих, хто і так підтримує чинного президента. Натомість виборці його опонента хочуть змін, пояснюють соціологи. Майже половина виборців Зеленського зізнається: готові проголосувати не так за нього, як проти Порошенка.

ВідеоШтаби кандидатів у президенти називають поточну кампанію найбруднішою в історії України

Часу виправити ситуацію у команди чинного президента майже не лишилось. Що стоїть за цими цифрами, як їх коментують у штабі Порошенка та які політтехнологічні фішки спрацювали у цій кампанії — у сюжеті ТСН.  

Плакати і відеоролики: які політтехнологічні фішки взяли на "озброєння" кадидати і як це вплинуло на їхній рейтинг

«41 % скоріше проти Порошенка, 57% звичайно більшість що просто за Зеленського, але значний показник і він дуже вагомий – проти діючого президента. Ми запитали: як ви вважаєте, коли люди обирають Порошенка голосують за особистість чи за Путіна, як це говорить кампанія Порошенка. Ми отримали, що кожен четвертий думає, що ті хто голосує за Порошенка – скоріше голосують проти Путіна», — каже керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович. 

У команді президента помітно розчаровані. Нарікають, що закон про вибори дає замало часу, щоби наростити підтримку. «Де-факто це два тижні. Так що перші результати агітаційної кампанії ми зможемо в кращому разі через тиждень заміряти. Тому я не звертаю увагу зараз на соціологію, вона ще нічого не доказує», — коментує нардет фракції «Блок Петра Порошенка» Володимир Куренной. 

Штаб Зеленського стривожив відеоролик невідомого авторства, де їхнього кандидата збиває фура. За основу взяли агітаційне відео самого Зеленського, який дочекавшись зеленого світла, переходить дорогу. Кінцівку змінили, натякаючи на наркотичну залежність. У штабі Зеленського побачили у цьому загрозу для його життя.

«Не відбувались ще в історії України такі брудні вибори, на мою думку, це моральне дно. Ми вважаємо, що це злочин і повідомимо відповідні органи правопорядку  з відповідною заявою про вчинення злочину», — розповідає керівник штабу Зеленського Іван Баканов. 

«Воно тільки консолідує виборців Зеленського, тому що ця технологія явно не українська за походженням, вона є дуже агресивною, налаштованою. В останній раз у 2004 році це робив Янукович. Зараз, мені здається, це буде мати зворотній ефект», — додає нардеп Сергій Лещенко.

Натомість у Порошенка критикують оригінальний ролик самого Зеленського, де люди чекають, поки проїде президентський кортеж. Бо на авто з кортежу встановлені мигалки, які не використовують в Україні.

«Це вже не перша історія така. Пан Зеленський сказав, що в Україні СПД сплачують 6% ставка оподаткування, насправді це російська ставка оподаткування. Чи російські спеціалісти це знімали, бо нема у нас таких синіх відерок, як в Росії», — народний депутат, член виборчого штабу Порошенка Олексій Гончаренко. 

Битва політтехнологій нині значною мірою ведеться в інтернеті, де Зеленський випереджає, мобілізуючи молодь. Проте і прихильники Порошенка як можуть допомагають своєму кандидату народною творчістю. В одному з таких відео, де Порошенко виступає у ролі останнього джедая із Зоряних війн, автори навіть зуміли надати героям поєдинку риси обличчя Порошенка та Зеленського.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва