Росія промацувала захист українських кіберсистем у ніч після виборів – Аваков

Росія промацувала захист українських кіберсистем у ніч після виборів – Аваков

© Міністерство внутрішніх справ України

Міністр наголосив, що ці атаки не були масованими.

У ніч підрахунку голосів після першого туру президентських виборів 31 березня фахівці з кібербезпеки зафіксували спроби несанкціонованого доступу до пов’язаних із виборчим процесом систем із Росії. Про це під час Київського безпекового форуму заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Ми дали нашим сусідам не так багато можливостей з технічного боку втручатися у виборчий процес. Разом з тим, в ніч підрахунку голосів ми фіксували спроби втручання в нашу систему через кіберзагрози. Це були не атаки масовані. Вони розвідували можливості наших систем. Але вони в нас надійні, тут можна подякувати колегам із Держспецзв’язку, СБУ і кіберполіції», — наголосив керівник МВС.

ВідеоУ британському уряді звинуватили російських розвідників у гучних кібератаках в різних країнах

За світовими кібератаками стоїть російське ГРУ. У британському уряді прямо звинуватили російських розвідників у гучних кібератаках в різних країнах. У британському урядовому центрі національної комп’ютерної безпеки вважають, що ГРУ стоїть, зокрема, за хакерським нападом на комітет демократичної партії США, кібератакою на київське метро та одеський аеропорт. 

Росія промацувала захист українських кіберсистем у ніч після виборів – Аваков

Зі слів Авакова, проведення чесних виборів є питанням національної безпеки, оскільки махінації можуть спровокувати масові протести. «Тоді б почався перехідний хаос. Це б в черговий раз ослабило Україну. Тут би Росія точно втрутилась. Тому треба проводити вибори так, щоб Росія не могла зробити ніяку свою провокацію»,  — зазначив він.

Росія промацувала захист українських кіберсистем у ніч після виборів – Аваков

В обговоренні колишній заступник державного секретаря США з питань демократії, прав людини і праці Девід Крамер розповів, що західні країни фіксували маніпуляції, які намагалися втілити в Україні, але держава впоралася з викликами та захистила вибори. «Ми багато уроків винесли з вашого досвіду. З того, як ви запобігали втручанню з боку Росії. Ви маєте великий досвід на Донбасі і в Криму, але зараз ви довели, що у вас і тут великий досвід», — зазначив Крамер.

Фотогалерея

Українській кіберполіції передали техніку для боротьби з хакерськими атаками (2 фото)

Нагадаємо, 31 березня в Україні відбувся перший тур виборів президента України. Через тиждень ЦВК офіційно оголосила результати голосування. Згідно з результатами підрахунку 100% бюлетенів, до другого туру проходять Володимир Зеленський (30,24%) і Петро Порошенко (15,95%). Тимошенко посіла третє місце з результатом в 13,4%. Єдиним регіоном, де вона здобула перемогу, стала Івано-Франківська область. Порошенко переміг у Львівській і Тернопільській областях, Юрій Бойко — у Луганській та Донецькій областях, а Зеленський — у решті.

Зеленський закликав свого опонента провести дебати на НСК «Олімпійський» у Києві. Порошенко на його виклик погодився. У МВС вже заявили про готовність забезпечити порядок на головній спортивній арені столиці