Україна вводить нові ембарго на російські товари

Кабінет міністрів планує заборонити ввезення низки російських товарів і запровадити нові мита та квоти на російські товари.

Про це на засіданні уряду повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Кожного дня, місяця росіяни проявляють свою хворобливу ідею приниження і послаблення України… Сьогодні вони придумали нове рішення — впровадити економічні санкції проти України. Це їхнє рішення. Наше завдання — адекватно реагувати…

Сьогодні ми ухвалимо рішення про те, що запровадимо дзеркальні санкції, ми введемо ембарго на товари, які виробляємо в Україні або можемо замінити… Ми введемо спеціальні мита на російські товари, щоб абсолютно гідно за цими трьома напрямами дати відповідь агресорові, який хоче нанести економічну шкоду нашій державі», — сказав Гройсман.

Заборона на ввезення з Росії пошириться на транспортні засоби, мінеральні добрива, деякі види промислової продукції, цементу тощо.

Також Україна планує запровадити мита на російські товари та встановити квоти на їхнє ввезення в Україну. Доходи від нових російських мит планують справляти до спеціального фонду, направленого на стимулювання імпортозаміщення.

«Ми переорієнтовуємо нашу економіку на цивілізовані ринки, на яких є правила і закон. Сьогодні 43% нашого експорту лежить у країнах Європейського Союзу», — додав глава уряду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як російські санкції вплинуть на вартість бензину в Україні