Порошенко сподівається, що Зеленський не озиратиметься на Москву

Президент Петро Порошенко пророкує закону про мову довге життя. Про це він заявив на церемонії конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.

«Хочу нагадати про високий рівень підтримки закону у Верховній Раді. За нього голосували і влада, і опозиція, всі політичні сили, які не озираються на Москву. Це дозволяє прогнозувати закону довге життя. Сподіваюся, що і нова влада, вивчивши текст закону, підтримає його дух і букву», — сказав він.

«Століттями Москва, Петербург і знов Москва забороняли, намагалися викорінити українську мову. Таким був головний напрям колонізації України Російською імперією. І навіть у часи незалежності російська окупація українського інформаційного простору — така ж небезпечна, як і воєнна.

Фактично довелося виправляти ситуацію, починаючи з 14-го року. Пишаюся, що протягом 5 років мого президентства ми проводили дуже виважену , але послідовну політику відродження української мови, зміцнення її позицій у всіх сферах публічного життя», — заявив Порошенко.

«Мова є основою нашої національної ідентичності та фундаментом державності. І будь-яка пропозиція винести мову за дужки державного будівництва означає демонтувати саму українську державність», — сказав президент.