Президент Молдови привітав Зеленського з перемогою і домовився про зустріч

Президент Молдови привітав Зеленського з перемогою і домовився про зустріч

© Associated Press

У повідомленні Додон не уточнив, чи йдеться про неформальну розмову до чи офіційну після інавгурації.

Президент Молдови Ігор Додон провів телефонну розмову з переможцем виборів в Україні Володимиром Зеленським. Про це глава сусідньої держави повідомив у Facebook.

Провел телефонный разговор с избранным Президентом Украины Владимиром Зеленским. Поздравил его с избранием на пост главы…

Опубліковано Igor Dodon Вівторок, 14 травня 2019 р.

«Провів телефонну розмову з обраним президентом України Володимиром Зеленським. Привітав його з обранням на посаду глави сусідньої держави і побажав успіхів», — наголосив лідер Молдови.

ВідеоКонституційний суд Молдови тимчасово усунув президента країни Ігоря Додона з посади

Судді вирішили, що Додон порушив конституцію, коли відмовився підписати закон про протидію російській пропаганді. Замість нього першу посаду тимчасово обійняв голова уряду. Ще в грудні парламент країни затвердив закон, який заборонив російські новинні та аналітичні програми, і зобов'язав штрафувати медіа за їх трансляцію. Усувають Додона вже втретє за останні чотири місяці.

Президент Молдови привітав Зеленського з перемогою і домовився про зустріч

За його словами, співрозмовники обговорили відносини держав у різних галузях, котрі цікавлять обидві країни. «Домовилися найближчим часом провести двосторонню зустріч і обговорити актуальні питання», — повідомив Додон.

Як повідомлялося, у лютому цього року Додон публічно відмовився від зустрічі з президентом України Петром Порошенком. Тоді молдовський президент пояснив це передвиборчими перегонами в Україні та власним небажанням втручатися в їхній хід.