У Зеленського не очікують проблем з інавгурацією через відставку голови Конституційного суду

У Зеленського не очікують проблем з інавгурацією через відставку голови Конституційного суду

© Associated Press

За словами Руслана Рябошапки, Шевчука не сприймали у колективі.

Склад Конституційного суду “не сприймав” Станіслава Шевчука як голову цієї установи, і тому проголосували за його відставку. Так прокоментував баталії у Конституційному суді радник новообраного президента України Володимира Зеленського Руслан Рябошапка.

«Один з головних чинників — це особистісне неприйняття фігури Станіслава Шевчука як глави Конституційного суду іншими суддями КС. Багато суддів КС скаржилися на те, що самі процедури в КС здійснювалися не так, як це передбачено законом, а часто керувалися в ручному режимі головою суду, було багато інших процедурних порушень. Це все накопичувалося протягом певного періоду, і, врешті-решт, вилилося в таке рішення суддів КС», — сказав Рябошапка агентству «Інтерфакс-Україна».

Радник впевнений, що завдяки оперативному обранню нового глави КС Наталії Шаптали не створили проблему для прийняття присяги новообраним президентом Зеленським.

Раніше ЗМІ повідомляли, що судді висловили Шевчуку недовіру. Правових наслідків це рішення не мало — законом не прописана процедура звільнення голови КСУ, окрім як за власним бажанням. Але судді розпочали голосування за його відставку з посади судді — і він втратив посаду. На його місце було призначено Наталю Шаптала.

15 березня стало відомо, що троє суддів Конституційного суду написали листа до всіх своїх колег у КСУ, у якому писали про те, що подальше головування Шевчука призведе до повного руйнування конституційного правосуддя. Нібито очільник суду використовує можливості високої державної посади для досягнення особистих цілей і задоволення власних амбіцій.