ЦВК не встигне надрукувати бюлетені до виборів у Верховну Раду

ЦВК не встигне надрукувати бюлетені до виборів у Верховну Раду

© УНІАН

Процедура закупівель займає багато часу.

Центральна виборча комісія не встигне надрукувати бюлетені до парламентських виборів 21 липня за дійсною системою державних закупівель. Про це заявила голова ЦВК Тетяна Сліпачук під час брифінгу.

За чинною процедурою державних закупівель Центральна виборча комісія (ЦВК) не встигне надрукувати бюлетені для позачергових виборів депутатів, які мають відбутися 21 липня.

У Сліпачук запитали, чи встигне ЦВК замовити та надрукувати бюлетені. «За чинною процедурою, ні», — відповіла вона.

За її словами, ця інформація повністю відома держорганам, уряду та Верховній Раді. Голова ЦВК вкотре наголосила, що законодавство про державні закупівлі не враховує швидкоплинності виборчого процесу позачергових виборів, який цього разу триватиме 58 днів.

«Строки і порядок проведення державних закупівель значно перевищують строки виборчого процесу, що може унеможливити проведення процедур щодо: забезпечення виготовлення виборчих бюлетенів; виготовлення та доставки бланків протоколів про підрахунок голосів, актів, та інших документів; транспортування протоколів про підрахунок голосів та іншої виборчої документації від ДВК до ОВК; виготовлення інформаційних плакатів політичних партій; публікації інформації ЦВК та ОВК в регіональних чи місцевих друкованих ЗМІ щодо переліку виборчих округів, формування ОВК та ДВК, а також змін у їх складі; реалізацію права агітації в друкованих та електронних ЗМІ за кошти державного бюджету в строки, визначені законом», — уточнила вона.

Раніше Сліпачук зазначила, що парламентська виборча кампанія в Україні стартує 24 травня 2019 року.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.

Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску — «дуже низька довіра громадян до парламенту». Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.

За словами голови Адміністрації президента Андрія Богдана, можливим є зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. Окрім цього, Зеленський хоче внести зміни до закону України про вибори, а саме зменшити прохідний бар'єр до 3% та скасувати мажоритарну систему.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня.

ВідеоЗеленський заявив, що ЦВК затягує проголошення його президентом України

ЦВК навмисно затягує із оголошенням остаточних результатів виборів — так вважає лідер президентських перегонів Володимир Зеленський. Про це він сказав у своєму новому відеозверненні. На думку Зеленського, Центрвиборчком робить це для того, щоб інавгурація президента відбулася після 27 травня. І тоді  він уже не матиме права розпустити чинний Парламент.  

ЦВК не встигне надрукувати бюлетені до виборів у Верховну Раду