"Народний фронт" підписав подання до Конституційного суду, аби скасувати указ Зеленського про розпуск Ради

"Народний фронт" підписав подання до Конституційного суду, аби скасувати указ Зеленського про розпуск Ради

Уранці п’ятниці, 17 травня, депутати фракції «Народний фронт» (НФ) провели позачергове засідання. О десятій годині з трибуни парламенту голова фракції Максим Бурбак заявив про вихід фракції з коаліції…

Там вважають, що президент порушив Конституцію.

«Народний фронт» підписав подання до Конституційного суду щодо відповідності указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради та призначення позачергових виборів.

Про це йдеться на сайті партії.

Там закликали нардепів всіх фракцій Верховної Ради «невідкладно долучитися до підписання» подання щодо відповідності указу президента «Про дострокове припинення повноважень ВРУ та призначення позачергових виборів» від 21 травня 2019 року.

Як зазначається, самі депутати «Народного фронту» вже підписали документ. Вони вважають це «політичним і громадянським обов’язком кожного члена парламенту», оскільки йдеться про нібито порушення президентом Конституції.

Президент України Володимир Зеленський під час інавгураційної промови в стінах парламенту заявив, що розпускає Верховну Раду. Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. 

21 травня на сайті президента було опубліковано указ № 303/2019 про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів на 21 липня цього року. 

Як повідомили в прес-службі Володимира Зеленського, головний аргумент для розпуску — «дуже низька довіра громадян до парламенту». Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції. Згодом представник команди президента Андрій Богдан заявив про можливе зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для проведення виборів до ВРУ. 

Представники фракцій «Народний фронт» і Блок Петра Порошенка назвали рішення сумнівним із точки зору дотримання норм законодавства, але готові до парламентської кампанії.

ВідеоДепутати планують оскаржувати указ президента про розпуск ВР

Якщо указ президента про розпуск Верховної Ради вже сьогодні опублікують в офіційній пресі, і відтак він набуде чинності, то дочасні вибори до парламенту відбудуться за старою системою зі збереженням прохідного бар’єру для партій у 5% із закритими списками та мажоритаркою. Сам указ про розпуск Ради парламентарії планують оскаржити у Конституційному суді. Бо, кажуть, президент не має права просто на око визначати, чи є коаліція.    

"Народний фронт" підписав подання до Конституційного суду, аби скасувати указ Зеленського про розпуск Ради