Безвідповідальність і стара політика: Вакарчук розкритикував озвучену Богданом ідею референдуму

Безвідповідальність і стара політика: Вакарчук розкритикував озвучену Богданом ідею референдуму

© УНІАН

Лідер партії "Голос" вважає, що в умовах інформаційної війни подібні голосування можуть піддаватися маніпуляціям.

Намір нової Адміністрації президента закріплювати важливі політичні рішення на референдумі є небезпечним. Так вважає відомий співак, музикант і лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук.

Виносити питання національної безпеки на референдум в часи коли противник веде проти нас не лише гарячу війну, але й…

Опубліковано Святославом Вакарчуком Середа, 22 травня 2019 р.

«Виносити питання національної безпеки на референдум в часи, коли противник веде проти нас не лише гарячу війну, але й інформаційну – небезпечно і безвідповідально», — заявив він у Facebook. «Ми знаємо, як закінчувалися «референдуми» на Донбасі та в Криму», — пояснив Вакарчук.

Автор допису висловив жаль з приводу того, що «новий очільник АП цього не розуміє». І перепитав, чи справді йдеться про нерозуміння. «Так чи інакше, але це не нова політика. Це – стара політика», — підсумував Вакарчук.

Наступного дня, 23 травня, Вакарчук оприлюднив відеозвернення, в якому зазначив, що референдум — це дієвий спосіб народного волевиявлення. він навів приклад, коли 1991 року акт про проголошення незалежності України був скріплений референдумом. «Але референдум — це народне волевиявлення, а не перекладання відповідальності на народ. На мою думку, справжній лідер виходить до людей з референдумом, коли вже має чітке сформоване власне рішення. І він тільки хоче або підтримки людей, або щоб люди відхлили це рішення», — сказав він.

Він нагадав, як колишній прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон після невдалого референдуму щодо Brexit, пішов у відставку. «Не завжди треба йти у відставку, але завжди треба брати на себе відповідальність. Саме для цього ми обираємо лідерів», — підсумував він.

Референдум — це народне волевиявлення

Референдум — це народне волевиявлення, а не перекладання відповідальності на народ.

Опубліковано Святославом Вакарчуком Четвер, 23 травня 2019 р.

Як повідомлялося раніше, глава Адміністрації президента Андрій Богдан раніше заявив про те, що якщо кінцеве рішення щодо переговорів з Російською Федерацією суспільство сприйме не однозначно, то це питання може бути винесене на референдум. Ідею розкритикували екс-президент Петро Порошенко та глава парламенту Андрій Парубій. Відреагували на пропозицію і у Кремлі. Речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив про те, що референдум — внутрішні справи України, а війни з РФ нібито немає. 

ВідеоВакарчук розповів про співпрацю із Зеленським і продовження музичної кар'єри

Разом зі своєю партією "Голос" Святослав Вакарчук збирається міняти систему, політику і ставлення до людей. Лідер "Океану Ельзи" вперше у новій ролі завітав до студії ТСН.Тижня і розповів про продовження концертної діяльності,  музичну назву партії і співпрацю із Зеленським.  

Безвідповідальність і стара політика: Вакарчук розкритикував озвучену Богданом ідею референдуму