Посол Британії відреагувала картинкою в своєму Twitter на слова Зеленського про "старушку" Британію

Посол Британії відреагувала картинкою в своєму Twitter на слова Зеленського про "старушку" Британію

© twitter.com/JudithGoughFCO

Президент допустив необережний вислів під час виступу на ІТ-конференції.

Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф відреагувала на слова українського президента Володимира Зеленського, який назвав Британію «старушкой».

Власне фото з відповідним написом вона оприлюднила на своїй сторінці у Twitter.

Зазначимо, слово «старушка» Зеленський вжив під час виступу на ІТ-конференції iForum, говорячи про необхідність іноваційного розвитку України, коли наводив у приклад Велику Британію.

«Старушка» Велика Британія зовсім недавно прожила тиждень без вугілля. Це унікальна подія. Вперше від 1882-го року. За два роки до цього вони зробили експеримент і добу прожили без вугілля. Британці показують, що весь світ йде від вугілля. У них Роттердам-, у нас Роттердам+. Це абсолютно два різних світогляди. Звичайно, ми з вами не можемо все змінити, але ми повинні мінятися, тому що інакше наша країна просто немає шансів. Звісно, ми повинні інноваційно змінюватися», — заявив він.

Водночас на сайті президента України цитата Зеленського наведена без слова, яке викликало негативну реакцію британського посла.

Своєю чергою Джудіт Гоф згодом підтвердила інформацію про експеримент.

«До речі, це правда, що Велика Британія прожила цілий тиждень без вугілля для виробництва енергій. Рада, що президент Зеленський звертає на це увагу», — написала вона.

Нагадаємо, 20 травня у Верховній Раді відбулась церемонія інавгурації обраного президента України Володимира Зеленського. У другому турі виборів він набрав рекордних 73,22% голосів, тоді як його опонент Петро Порошенко — 24,45%. Офіційні результати виборів були оголошені 30 квітня, однак депутати змогли призначити дату інавгурації лише 16 травня. 

Зеленський склав присягу президента України і офіційно очолив державу. Одразу після цього він оголосив про розпуск Верховної Ради.