Зеленського затягують у пастку - Портников

Президента Володимира Зеленського затягують у пастку, яка може завершитися його імпічментом.

Про це сказав публіцист Віталій Портников.

На запитання «Що може статися, коли Конституційний суд визнає, що указ про розпуск Верховної Ради є неконституційним вже після виборів?» Портников в ефірі телеканалу «Еспресо» відповів:

«Нічого не відбудеться. Вибори будуть такими, що відбулися, депутати складуть присягу.

Єдине — це може мати наслідки для самого глави держави у майбутньому. Він вважатиметься людиною, яка порушила Основний закон. І в парламенту (якщо захоче притягнути його до відповідальності і буде закон про імпічмент) буде прекрасна можливість для того, щоб цей закон застосувати якраз у зв’язку з цією статтею.

Від багатьох людей, які є опонентами Зеленського, так і його «акціонерами», чую: він більше року на своїй посаді не пропрацює

Мені іноді здається, що Володимира Зеленського спеціально затягують у цю пастку. Я від багатьох людей, які є опонентами Зеленського, так і його «акціонерами», чую, що він більше року на своїй посаді не пропрацює. Не дуже вірю у вірогідність таких оцінок. Але ясно одне. Якщо є такі оцінки, то потрібно створити відповідні умови, щоб президент міг легально бути відсторонений від влади. Порушення президентом Основного закону, якщо воно буде зафіксоване Конституційним судом, звичайно це перший крок до імпічменту. Парламент при цьому буде працювати».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після повернення в Україну Коломойський тричі приїжджав до Тимошенко — «Схеми»