Нічого не приховував: глава СБУ Баканов пояснив російське громадянство своєї дружини

Нічого не приховував: глава СБУ Баканов пояснив російське громадянство своєї дружини

© УНІАН

Керівник спецслужби оприлюднив офіційну заяву.

Дружина тимчасового керівника Служби безпеки України Івана Баканова отримала російське громадянство давно і не відвідувала РФ з 2013 року. Про це йдеться в офіційній заяві нового глави спецслужби.

Заява тимчасово виконуючого обов’язки Голови Служби безпеки України Івана Баканова Коли ми з командою ухвалювали…

Опубліковано Служба безпеки України Середа, 12 червня 2019 р.

Баканов наголосив, що усвідомлював можливі закиди щодо родини, коли йшов у політику, був готовим до цього та не дозволить шантажувати себе. «Моя спецперевірка в СБУ не виявила жодних обмежень щодо призначення на посаду заступника голови СБУ та не виявила перешкод наданню мені допуску до державної таємниці», — пояснив він.

Зі слів Баканова, його дружина є українкою, вона навчалася в Кривому Розі, а потім поступила до вишу на території сучасної РФ. Після розпаду СРСР отримала паспорт громадянки тієї країни, в якій перебувала. «Зауважу, тоді були часи кардинально інших відносин між Україною та Росією», — акцентував автор заяви.

Також він заявив, що понад 20 років дружина мешкає та працює в Україні, має посвідку на постійне проживання та оформлює українське громадянство. «Оксана не відвідувала територію Російської Федерації з 2013 року», — наголосив Баканов і пояснив тривалість процесу тим, що «ми ніколи не підключали до процесу «фірми», посередників і не будемо звертатися з таким проханням до президента». Посадовець пообіцяв завершити процес, «як і тисячі простих людей», котрі не мають змоги зателефонувати главі держави з особистих питань. «Оксана має стійку проукраїнську позицію», — пісумував він.

ВідеоТимчасовий керівник СБУ Баканов анонсує кадрові звільнення старих заступників

Також реальні кримінальні справи, незважаючи на прізвища фігурантів, вже за два тижні. Це його перша поява у новому статусі. Колишній керівник виборчого штабу Зеленського і екс-керівник "Кварталу 95"  Іван Баканов за ті півтора тижні, відколи став першим замглавою СБУ, отримав допуск до державної таємниці і зараз вивчає стан справ.    

Нічого не приховував: глава СБУ Баканов пояснив російське громадянство своєї дружини