Путін анонсував "неминуче відновлення" стосунків між Україною і Росією

Російський президент покладає надії на нове керівництво України.

Україна та Росія відновлять стосунки, і цьому може посприяти політика нового президента Володимира Зеленського. Таку думку висловив на російському телебаченні президент РФ Володимир Путін.

Він розкритикував попередню владу в Києві за її «русофобію» та висловив сподівання, що ситуація з приходом нового президента буде змінюватися. «Нове керівництво, сподіваюся, позбавлене таких обмежень і відчуває себе вільно, покладаючись на довіру, яка була надана народом України новообраному президенту», — заявив Путін. На його думку, команда Зеленського «зможе діяти енергійно і в напрямку відновлення відносин між Україна і Росією».

Також, на думку російського президента, Зеленському слід зосередитися на вирішенні внутрішніх українських проблем, зокрема в економічній і соціальних сферах. Путін очікує, що офіційний Київ «не буде прикриватися русофобськими вигадками та ідеями для того, щоб ухилятися від вирішення» цих питань.

«Неминуче, що ми відновимо наші відносини, не може такого бути між частинами одного і того ж народу або між двома братніми народами, як би не складалися наші відносини з елітами. Навіть з політичними елітами минулого, припустимо, з тими людьми, які на чолі всієї своєї діяльності, всього свого життя ставили насамперед особистий успіх, особисту вигоду і збереження своїх капіталів, нажитих за рахунок українського народу, але які зберігаються десь за кордоном. Від цього у них і така любов до Заходу, я думаю», — підсумував Путін.

Як повідомлялося, у команді Володимира Зеленського після його перемоги на виборах заговорили про потребу провести референдум щодо мирних переговорів із Росією. Ця пропозиція викликала хвилю критику у політикумі та громадянському суспільстві. Зокрема, колишній президент Петро Порошенко назвав цю ідею загрозливою для державного суверенітету. А Юлія Тимошенко назвала референдум «недопустимим», попри потребу досягнення миру. Сам Зеленський пояснив, що йдеться не про санкціонування будь-яких рішень, а про намір дослухатися думки суспільства, і не виключив застосування інших методів, аби дослідити настрої українців.

ВідеоПутін не вітатиме Володимира Зеленського з інавгурацією

Він не планує найближчим часом з ним зустрічатися: так відреагували в Москві. Крім того, там знову подовжили арешт нашим морякам, яких Росія тримає у полоні. Як тримаються наші хлопці, як варто розцінювати поведінку Кремля – дивіться далі.  

Путін анонсував "неминуче відновлення" стосунків між Україною і Росією