В Україні створено новий державний орган у справах релігій і національних відносин

В Україні створено новий державний орган у справах релігій і національних відносин

© Українська православна церква

Служба буде підзвітною Кабміну.

Кабінет міністрів схвалив рішення про утворення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті. Як повідомляє урядова пресслужба, проект відповідної постанови було проголосовано у середу, 12 червня.

Нова структура відноситиметься до системи центральних органів виконавчої влади і підлягатиме Кабміну через Міністерство культури. До компетенції служби віднесено реалізацію державної політики у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин.

«Держава-агресор – Російська Федерація – сьогодні намагається зруйнувати територіальну цілісність Української держави, використовуючи етнічне і релігійне розмаїття українського народу, роздмухуючи конфлікти та утворюючи лінії розколу між різними етнічними і релігійними спільнотами», — пояснив необхідність появи служби міністр культури Євген Нищук. За його словами, нова структура має оперативно та якісно реагувати на поточні виклики.

Міністр наголосив, що особливо потреба в цьому відчувається в регіонах. «Державна служба стане таким очікуваним та вкрай необхідним і ефективним інструментом державного регулювання у сферах міжнаціональних відносин та свободи совісті», – сподівається Нищук.

ВідеоРелігієзнавець пояснив, до яких наслідків може призвести заява Філарета про відновлення УПЦ Київського патріархату  

Почесний патріарх Філарет заявив, що збирається відновити УПЦ Київського патріархату і стати її настоятелем. Ця новина викликала хвилювання і розмови про можливу втрату довгоочікуваного Томосу. До яких наслідків може призвести намір Філарета? У цьому допоможе розібратися наш гість  – релігієзнавець, доктор філософських наук — Віктор Єленський.

В Україні створено новий державний орган у справах релігій і національних відносин