Україна співпрацюватиме з НАТО для безпеки мореплавства - Зеленський

Україна співпрацюватиме з НАТО для безпеки мореплавства — Зеленський

© Сайт президента України

У Чорному та Азовському морях має бути гарантована свобода мореплавства.

Президент Володимир Зеленський запевнив, що Україна співпрацюватиме з НАТО, зокрема, задля забезпечення гарантування безпеки мореплавства у Чорному та Азовському морях.

Про це глава держави сказав у Парижі під час спільної пресконференції з президентом Франції Еммануелем Макроном.

«Ми й надалі співпрацюватимемо з Францією та іншими партнерами – членами НАТО, щоб гарантувати безпеку мореплавства у Чорному та Азовському морях і безперешкодний прохід суден у Керченській протоці», – сказав Зеленський, якого цитує його прес-служба.

Водночас президент України висловив вдячність за позицію Франції у засудженні акту агресії Росії в Азовському морі та в Керченській протоці.

Зеленський наголосив, що РФ має виконати рішення Міжнародного трибуналу ООН від 25 травня й звільнити 24 українських моряків і судна, які вона захопила поблизу Керченської протоки.

«Росія також має виконати рішення Міжнародного трибуналу та повернути 24 українських моряків, і я в це дуже вірю. Я вдячний за тверду та послідовну позицію Франції у засудженні дій Росії в Азовському морі та в Керченській протоці», — сказав Зеленський.

Макрон зазначив, що питання звільнення українців для нього та його країни є важливим і перебуває у полі його уваги. Президент Франції також запевнив у підтримці зусиль для їхнього звільнення.

«Я весь час пам’ятаю про українських моряків, які перебувають у полоні в Росії з листопада 2018 року. Я хочу запевнити родини цих полонених, що ми зробимо все для того, щоб вони якомога швидше повернулися до України», – сказав Макрон.

Зеленський також розповів, чи можливий діалог із сепаратистами щодо Донбасу.

ВідеоФранція за санкції проти РФ, але проти виходу країни з ПАРЄ – Макрон

Франція готова допомагати Україні у встановленні миру на Донбасі. Про це Еммануель Макрон заявив під час зустрічі зі своїм колегою Володимиром Зеленським. Президент України наголосив, що єдиний спосіб врегулювати конфлікт на сході країни — санкційний і дипломатичний тиск на Росію.    

Україна співпрацюватиме з НАТО для безпеки мореплавства - Зеленський