"В рабство ніхто нікому не продавався": Порошенко прокоментував "зраду" Гройсмана та Кличка

"В рабство ніхто нікому не продавався": Порошенко прокоментував "зраду" Гройсмана та Кличка

© Сайт президента України

Колишній президент шанує, що вони зробили у складі єдиної команди.

Експрезидент України Петро Порошенко не називає «зрадою» рішення колишніх членів його команди прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та мера Києва Віталія Кличка йти окремо на парламентські вибори.

«Я не апелюю такими категоріями. Закінчилась президентська каденція, ми починаємо з чистого аркуша. В рабство ніхто нікому не продавався. А виборці дадуть оцінку – подивимося, хто був правий, а хто ні. Ніхто ніколи не брав на себе зобов’язання, що ми там ідемо спільним політичним проектом forever», – сказав Порошенко в інтерв'ю Главкому.

Колишній президент зазначив, що з повагою ставиться до Гройсмана. «Він в моїй команді реалізувався…», – сказав Порошенко.

«Ще раз повторюю, я шаную, що було зроблено Гройсманом в складі єдиної команди. Я шаную, що було зроблено Кличком у складі єдиної команди. Але це їх право обирати зараз власну долю. Я шаную це право», – додав експрезидент.

Нагадаємо, прем'єр Володимир Гройсман в ефірі телеканалу ICTV назвав «Блок Петра Порошенка», за списками якої він був обраний до Верховної Ради в 2014 році, «старою партією, яка має відійти в минуле». «Старі партії, такі як БПП, «Батьківщина» мають відійти в минуле. У них була можливість приймати важливі для країни рішення, але вони цього не зробили«, — цитує Гройсмана «Дзеркало тижня».

На думку прем'єра, до Верховної Ради дев'ятого скликання мають зайти «нові сили», до яких він відносить і свою новостворену партію «Європейська стратегія». «Було б добре, щоб до парламенту увійшли нові партії. Є «Слуга народу», «Голос», є партія «Українська стратегія Гройсмана», яка об'єднує професіоналів», — додав керівник Кабміну.

Перший віце-спікер ВР, кандидат у нардепи від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко вважає заяву прем’єра Володимира Гроймана «втратою гідності та здорового глузду». 

Політична партія мера Києва Віталія Кличка «УДАР» на дострокових парламентських виборах висуне кандидатів тільки в мажоритарних виборчих округах. До цього Кличкко запропонував Саакашвілі стати головою партії «УДАР», щоправда до парламенту «натуралізований» політик потрапити не зможе, адже не має визначеного законом терміну постійного проживання в Україні. Пізніше стало відомо, що Саакашвілі відмовився очолити партію.

ВідеоПорошенко з дружиною прийшов до ЦВК подавати документи на парламентські вибори

Загалом у "Європейській солідарності" 100 кандидатів за списком та 138 по мажоритарних округах. Політсила Порошенка реєструється у передостанній день подачі документів, проте станом на зараз, окрім ЄС, до ЦВК дійшли лише сім партій.

"В рабство ніхто нікому не продавався": Порошенко прокоментував "зраду" Гройсмана та Кличка