Зеленський вніс до Ради пропозиції щодо розвантаження Вищого антикорупційного суду

Зеленський вніс до Ради пропозиції щодо розвантаження Вищого антикорупційного суду

© УНІАН

Президент хоче змінити підсудність.

Вищий антикорупційний суд України зосередиться, у разі ухвалення парламентом, на кримінальних провадженнях, що внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань від початку або до дня початку роботи суду, якщо досудове розслідування здійснюється або здійснювалось детективами НАБУ і закінчено прокурорами САП.

Відповідні законодавчі зміни запропонував ухвалити Верховній Раді України президент Володимир Зеленський.

На думку глави держави, зміни усунуть потенційну проблему перенавантаження суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) та забезпечать ефективніший розгляд кримінальних проваджень щодо корупційних злочинів високопосадовців.

«Після початку роботи ВАКС слідчі судді інших судів перестануть приймати до розгляду клопотання і скарги, суди першої інстанції – обвинувальні акти та інші документи, апеляційні суди – апеляційні скарги. У той же час клопотання і скарги, що вже надійшли до слідчих суддів інших судів, але не були розглянуті до дня початку роботи ВАКС, передаються до згаданого суду. Якщо розгляд у судах першої та апеляційної інстанцій не завершено до дня початку роботи ВАКС, ці провадження також передаються до згаданого суду в установленому порядку», — пропонує Зеленський.

Як повідомили у пресслужбі президента України, станом на травень поточного року без запропонованих змін до суду мають надійти близько 3600 кримінальних проваджень, з яких лише 5% – стосовно високопосадової корупції, яку розслідували детективи НАБУ. Після ухвалення відповідних пропозицій Вищий антикорупційний суд у складі 26 суддів першої інстанції та 12 суддів Апеляційної палати уникнуть надмірного навантаження, а значить – оперативно ухвалюватимуть рішення стосовно корупції високопосадовців.

Нагадаємо, 7 липня Зеленський обговорив проблеми з початком роботи Антикорупційного суду з головою Верховного Суду Валентиною Данішевською та головою Вищого антикорупційного суду Оленою Танасевич. Початок роботи запланований 5 вересня, втім зараз є проблеми з приміщенням та робочими місцями для суддів. Приміщення суду оснащуються сучасними засобами для гарантування особистої безпеки суддів та збереження документації. Також Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду та судові палати Вищого антикорупційного суду не можуть розміщуватися в одній будівлі, зокрема разом з іншими судами та їхніми апаратами.