Команда Зеленського хоче ліквідувати Мінінформполітики

Команда президента Зеленського планує ліквідувати Міністерство інформаційної політики, А також об’єднати Національну раду з питань телебачення і радіомовлення з Державним комітетом телебачення і радіомовлення.

«МІП ми плануємо перезавантажити у нуль», — повідомив радник команди президента України Володимира Зеленського з політичних питань Микита Потураєв.

Потураєв повідомив, що у планах президентської команди – об’єднання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення (незалежний регуляторний орган) і Державного комітету телебачення і радіомовлення (орган виконавчої влади). Обидва ці органи передбачені Конституцією України, передає Детектор Медіа.

«У нас є ідея об’єднання Держкомтелерадіо та Нацради. Тому що в Держкомтелерадіо мало господарських функцій. Треба зміцнити, у тому числі, і фінансово особовий склад. Також ми маємо забезпечити незалежність регулятора», – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генпродюсер NewsOne дав свідчення СБУ щодо телемосту

За його словами, зараз у команді президента обговорюють різні можливості зміни квотного принципу формування Нацради. Зокрема, по троє членів регулятора можуть призначати президент, парламент і Кабмін. Однак остаточне рішення ще не узгоджено. Сам Потураєв квотного принципу не підтримує. На його думку, членів оновленого регулятора мають вибирати за принципами, за якими формується Національне антикорупційне бюро та Вищий антикорупційний суд.

Він додав, що в оновленого регулятора мають бути розширені функції.

На запитання «Детектора медіа», яким чином планується об’єднати Нацраду і Держкомтелерадіо, Потураєв відповів, що шляхом змін до Конституції. При цьому, на думку пана Потураєва, регулятор має залишатись конституційним органом.