НАБУ підтвердило обшуки у клубі "5 елемент"

Детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у п’ятницю проводять обшуки в приміщеннях ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс», зокрема, у спортивному клубі «5 елемент» у Києві.

Правоохоронці проводять розслідування розтрати державного майна в особливо великих розмірах службовими особами Міноборони та Генштабу, які у 2015-2018-х, на думку слідства, незаконно внесли до державного оборонного замовлення спеціальний автомобільний транспорт і здійснили його закупівлю за завищеними цінами.

Попередня кваліфікація — «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

Розслідування детективи НАБУ ведуть із квітня 2018-го.

«Наразі це вся інформація, яку ми можемо повідомити, з огляду на необхідність збереження таємниці слідства», — додали у прес-службі Бюро.

Водночас в інвестгрупі Investment Capital Ukraine (ICU) повідомили, що в їхньому офісі теж проводить обшуки НАБУ.

У 2007-2014-х головою ради директорів компанії ICU була Валерія Гонтарєва, яка керувала Нацбанком. Зараз під управлінням групи знаходяться активи на суму понад $500 млн, пише «Еспресо»

У компанії заявили про «активізацію політичного тиску на групу».

Також там повідомили про «запити НАБУ на надання інформації в рамках кримінального провадження щодо посадових осіб Національної комісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

У НАБУ відписалися повідомленням у Twitter.