Зеленський хоче надати друге громадянство етнічним українцям із діаспори

Зеленський хоче надати друге громадянство етнічним українцям із діаспори

© УНІАН

В Офісі президента обурені незвільненням 24 українських моряків та спрощенням видачі російських паспортів жителям Донбасу.

Україна може почати надавати етнічним українцям за кордоном друге громадянство — України.

Відповідне розпорядження розробити такий механізм президент Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ. Про це йдеться в повідомленні Офісу президента.

«Офіс Президента України із сумом та обуренням зустрів звістку щодо продовження арешту 24 українським морякам, а також підписання президентом Російської Федерації указу про спрощений порядок надання українцям російського громадянства. Ми розуміємо, що він спрямований на наших громадян, які вимушені проживати на тимчасово окупованих територіях. Ми вважаємо, що цей крок створює додаткові перешкоди на шляху до деескалації конфлікту та реінтеграції Донбасу, прихильність до яких керівництво Росії неодноразово декларувало. Зі свого боку президент України доручає МЗС розробити механізм надання українського громадянства як другого для етнічних українців з дружніх нам країн, які прагнуть долучитися до розвитку своєї історичної батьківщини. Також Володимир Зеленський доручає розробити механізм спрощеного надання українського громадянства людям, які потерпають від порушення прав і свобод у своїх країнах», — говориться в повідомленні.

Офіс Президента України із сумом та обуренням зустрів звістку щодо продовження арешту 24 українським морякам, а також…

Опубліковано Офіс Президента України Середа, 17 липня 2019 р.

Тим часом у Мінську домовилися про перемир’я на Донбасі та підготовку до обміну полоненими.