Політв'язень Сущенко підписав  згоду на відбування покарання в Україні

Політв'язень Сущенко підписав згоду на відбування покарання в Україні

© УНІАН

Фейгін закликав "не перебільшувати значення цього факту".

Незаконно засуджений Росією український журналіст Роман Сущенко підписав документи на згоду відбувати покарання в Україні.

Про це у коментарі Укрінформу розповів його захисник Марк Фейгін. 

«Під час спілкування з Романом Сущенком, недавнього — по телефону, і більш раннього — особистого, ми обговорювали також і перспективи обміну, звільнення. Можу сказати, що влітку Роман підписав з ініціативи російської сторони папери про його згоду на відбування покарання в Україні», – сказав він.

Фейгін зазначив, що «перебільшувати значення цього факту не варто». 

«Ці папери можуть досить довго лежати в папках, чекаючи свого часу. Плани російської сторони не є нам відомі», — сказав захисник.

Він додав, що зараз переговори про можливий обмін перебувають «на стадії завмирання» через те, що не зовсім зрозуміло, хто з української сторони відповідає за це, якою є стратегія звільнення українських політв'язнів в Росії. «Але така ситуація має і цілком об'єктивні причини. В Україні зараз проходить природний процес переформатування влади після виборів. Сподіваюся, що вже до осені ситуація зміниться», — сказав Марк Фейгін.

Романа Сущенко, утримуваного в російській в'язниці, остаточно засудили в Росії до 12 років колонії суворого режиму. Він був затриманий в Москві 30 вересня 2016 року. ФСБ Росії звинуватила Сущенка в шпигунстві і роботі на українському розвідку. У Міноборони заяви ФСБ РФ про приналежність журналіста до підрозділу Головного управління розвідки МОУ назвали черговою провокацією. Сам він своєї провини не визнає.

ВідеоСущенка етапували до колонії суворого режиму в Кіровській області

Після вивезення Сущенка з СІЗО "Лефортово" про нього місяць нічого не було відомо. Московський суд засудив журналіста до 12 років позбавлення волі за нібито шпіонаж і збір даних про збройні сили Росії.

Політв'язень Сущенко підписав  згоду на відбування покарання в Україні