"Миша, яка довірилася коту", - Безсмертний про Зеленського, Путіна, Донбас та своє увільнення

"Миша, яка довірилася коту", — Безсмертний про Зеленського, Путіна, Донбас та своє увільнення

© УНІАН

Президент звільнив Безсмертного з переговорної групи в Мінську щодо Донбасу.

13 серпня з'явився указ президента Володимира Зеленського, яким він увільнив Романа Безсмертного від виконання обов'язків представляти Україну в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи в Мінську. Про цей указ Безсмертний дізнався зі ЗМІ. Так само, як і про своє призначення місяць тому, 9 липня.

Безсмертний переконаний, що таке рішення президента викликане через його публічну позицію. Раніше Безсмертний заявив, що Україна після загибелі чотирьох військових під Павлополем, коли на Донбасі тривало перемир'я, мала б призупинити участь у Мінському процесі до зустрічі в нормандському форматі.

«Останні місяці я відкрито і чесно говорив, як потрібно діяти. Адже я розумію, що може бути далі, тому коректно висловлювався. Починаючи від того, що не можна не проводити військовий парад в умовах війни, його потрібно робити. Не треба телефонувати Путіну, а треба діяти, до того ж різко та послідовно», – сказав Безсмертний в ефірі «24 каналу».

Він додав, що не може зрозуміти позицію, коли сильна Україна показує свою боязнь щодо неорганізованої Росії, та те, чому не відповідають на фронті, коли йде обстріл.

«Очевидно, що така позиція не «до двору». Тим паче, це право президента. Єдине, зараз шкода, що я витратив 2 місяці і за цей час підготував указ, який мав внормувати роботу делегації. Також підготував проект закону, де закладена зовсім інша модель досягнення миру у війні», – додав Безсмертний.

Він переконаний, що Зеленський може потрапити в пастку Путіна.

«Нинішня ситуація дуже небезпечна тим, що за бажанням – а я вірю в чесне бажання Зеленського зробити краще – він, на жаль, зараз сунеться в пастку. Він просто не розуміє, з ким має справу. Це його свідоме переконання, що Путін у цій ситуації може бути якимись союзником. Він виглядає зараз у цьому протистоянні як миша, яка довірилася коту. І цей кіт пограється з мишею – і потім її покарає за це. Це вже очевидно і зрозуміло. Сама історія з телефонним дзвінком… Я не міг зрозуміти дії Порошенка, який телефонував Меркель, я точно так не можу зрозуміти Зеленського, який тут же телефонує Путіну», — сказав Безсмертний.

Він додав, що для нього «зрозуміло, як треба було діяти в одній і іншій ситуації. Армія чекає команди. Армія – це порядок, це дисципліна, це офіцери. Офіцерам треба чітко доводити команду. Вони готові діяти. Інша справа, що іноді боягузтво, неусвідомлення відповідальності, немотивований страх не дозволяє цим людям ухвалювати правильні рішення. У результаті потім гинуть десятки і тисячі людей. Так не можна діяти, коли ти несеш відповідальність за націю».

Безсмертний прогнозує, що зустріч у нормандському форматі (Україна, Росія, Німеччина та Франція), на яку сподівається Зеленський, найближчим часом не відбудеться.

ВідеоРомана Безсмертного звільнили із політичної  підгрупи Тристоронньої контактної групи у Мінську

Указ про звільнення Безсмерного з політичної  підгрупи  Тристоронньої контактної групи сьогодні підписав Президент Володимир Зеленський. Для самого Безсмертного це стало несподіванкою — дізнався про це зі ЗМІ.  Як, власне, і саме призначення у переговорну групу.  

"Миша, яка довірилася коту", - Безсмертний про Зеленського, Путіна, Донбас та своє увільнення

Тим часом в коментарі Офісу президента на запит «Української правди» увільнення Безсмертного з посади у ТКГ пояснили тим, що під керівництвом Леоніда Кучми формується найбільш ефективна команда.

«Президент делегував організацію відстоювання позицій України у складному переговорному процесі другому президенту України Леоніду Кучмі. Під його керівництвом ми наразі формуємо найбільш ефективну команду, яка зможе продуктивно захищати позицію України в рамках Тристоронньої контактної групи у Мінську», — заявили в ОП.

В Офісі президента не відповіли на запитання, чи пов'язане рішення про увільнення Безсмертного із його заявою про те, що Україна після загибелі 4 військових під Павлополем мала б призупинити участь у Мінському процесі до зустрічі лідерів країн нормандського формату.

Мінський переговорний процес в ОП називають єдиним майданчиком, де Україна має можливість вести перемовини з важливих питань щодо Донбасу. Зокрема щодо припиненню вогню, повернення в’язнів, обміну утримуваними особами.

Нагадаємо, Роман Безсмертний – політик та дипломат, був народним депутатом 2-5 скликань, віцепрем'єром в урядах Юлії Тимошенко та Юрія Єханурова, послом України у Республіці Білорусь. У липні 2019 року Зеленський призначенням Безсмертного до ТКГ, фактично, повернув його у переговорний процес, з якого той вийшов 2016-го. У ТКГ виступав за розробку стратегії реінтеграції Донбасу і Криму, а покинув її через протиріччя із тодішнім президентом Петром Порошенком.