Портнов розсекретив потерпілого у справі Гримчака

Портнов розсекретив потерпілого у справі Гримчака

© УНІАН

Потерпілим у справі проходить співвласник компанії "ЮрЖитло".

Потерпілим у справі заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака є Максим Святненко. Він є співвласником фірми «ЮрЖитло», а також екскандидатом на посаду в НАБУ.

Про це у коментарі «112 Україна» повідомив колишній заступник голови Адміністрації президента-втікача Віктора Януковича Андрій Портнов.

За його словами, Гримчак і його шурин Овдієнко ще 8 серпня взяли гроші у Святненка, обіцяючи вплинути на суддів Верховного суду  про винесення рішення, в якому був зацікавлений Святненко. Тим часом, «Судовий репортер»  зазначає, що «ЮрЖитло» фігурує в одному з епізодів справи, де Гримчак і його «спільник» нібито повинні були отримати $80 тис. за вплив на суддів ВС.

Крім того, Святненко був заявником у справі проти судді Подільського суду Києва Тетяни Войтенко. Тоді цією справою займалося НАБУ. Її підозрюють в отриманні хабара у розмірі  $10 тис. За ці гроші суддя мала вплинути на рішення колеги. Нещодавно її відсторонили з посади. Адвокат Войтенко з'ясував, що за півтора місяці до відкриття провадження Святненко близько 100 разів телефонував із території, де розташована СБУ. Як зазначається, цю інформацію правозахисник отримав для доведення провокації злочину і спілкування чоловіка з правоохоронцями. 

Відомо також, що Святненко є заявником у справі судді Баришівського суду Київської області Олександра Лисюка, якому у вересні 2017 нібито передали $ 2500.

Нагадаємо, увечері 14 серпня співробітникиСБУ та НАБУзатримали на хабарі в 480 тис. доларів США Юрія Гримчака. У ГПУ кажуть, що справа стосується хабаря за вплив на суд та Мінкультури. 

Крім того, у ЗМІ з'явилась інформація, що Гримчака затримали з його нібито «помічником». У його на місці затримання знайшли відповідні візитівки. Утім в МінТОТ згодом заявили, що справа із затриманням та хабарем не стосується діяльності їхнього відомства. А посади помічника заступника міністра в них узагалі немає. 

За словами адвокатки Гримчака, у її підзахисного правоохоронці вилучили власні кошти. А замість півмільйона доларів «були календарики«.

Детальніше про те, як і за що затримали Юрія Гримчака — читайте у матеріалі ТСН.ua.

ВідеоЦе таке приниження: дружина Гримчака розповіла про гучне затримання чоловіка

За твердженням НАБУ, Гримчака спіймали на гарячому, коли він вимагав хабара за вирішення питань з суддями Верховного Суду та чиновниками Мінкульту. Прохачем був нібито забудовник, який хотів отримати дозволи на зведення споруд в історичному центрі столиці.

Портнов розсекретив потерпілого у справі Гримчака