Справа "Роттердам+" заснована на нерозумінні економічних законів — експерти

Справа НАБУ щодо «Роттердам+» заснована на нерозумінні економічних законів і не має судової перспективи. Про це заявили енергоексперти в коментарях журналісту.

«Я не бачу ніякої судової перспективи цієї справи, оскільки навіть не знаю, на чому вона ґрунтується. А ґрунтується вона на помилкових судженнях і на нерозумінні економічних законів. Тобто, економічного підґрунтя там немає, я не бачу, у будь-якому разі, де можна знайти цю основу, — заявив директор енергетичних проектів НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев.

Президент ОС «Перша енергетична асоціація України» Василь Котко зазначив, що введення формульного ціноутворення було абсолютно економічно виправдано в умовах дефіциту в Україні вугілля, пов’язаного з окупацією Росією частини Донбасу.

«Орієнтація на європейські хаби в тих умовах, в яких працював наш ринок у 2017-2018 роках, й орієнтація на європейські хаби, з огляду на недостатність вугілля, яка у нас сталася тому, що відрізали антрацити — була абсолютно економічно виправданою. І взагалі відповідала законам економіки», — заявив Котко.

Нагадаємо: раніше аргументи НАБУ розкритикував політолог Кирило Сазонов, завивши, що детективи НАБУ, які ведуть справу «Роттердам+», не розуміють різниці між фактичним імпортом вугілля і ціновим індексом, і два роки шукали в Україні вугілля з Роттердама, який не планували звідти завозити.

Ексміністр палива і енергетики Іван Плачков висловив думку, що введення формули «Роттердам+» дозволило забути про віялові відключення електроенергії в країні і ручне регулювання цін на вугілля.

Лідер же Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що введення «Роттердам+» дозволило подолати кризу в енергетиці, а державні шахти з моменту затвердження формули отримали додатково понад 10 млрд гривень.

×