Шаурма, Моніка Белуччі та німфи на Осокорках: офіс Зеленського прикрасили поп-артом

Шаурма, Моніка Белуччі та німфи на Осокорках: офіс Зеленського прикрасили поп-артом

Нові картини поки не дуже органічно виглядають у старих радянських кабінетах.

Коридори Офісу президента прикрасили сучасним українським мистецтвом. Поп-арт із шаурмою, пінгвінами та Монікою Белуччі прийшов на зміну класичним пейзажам і натюрмортам, які не оновлювали ще з часів Леоніда Кучми, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Шаурма, Моніка Белуччі та німфи на Осокорках: офіс Зеленського прикрасили поп-артом

Моне та да Вінчі. Найдорожчі картини в історії

Ольга Адам малює в стилі поп-арт – може доповнити образ британської королеви головою коня і приміряти корону Статуї свободи на мавпу. «Я знаю, що президенту подарували 10 моїх картин, він обрав із них три. Я була здивована, звичайно», — каже вона. Ольга знає, що до президентського офісу переїхали її усміхнений Будда, сім нот Дахи Брахи і геть неочікувана пара з циклу «Зустрічі після життя» — Моніка Белуччі та Антуан де Сент-Екзюпері. «Я не знаю, чому президент зупинив свій вибір – може, подобається всім чоловікам Моніка Белуччі», — каже авторка роботи.

ВідеоШаурма, пінгвіни, гола дівчина і Моніка Белуччі – в Офісі президента з’явились нові картини

Коридори Офісу президента прикрасили сучасним українським мистецтвом. Поп-арт прийшов на зміну класичним пейзажам і натюрмортам, які не оновлювали ще з часів Кучми. Чи пасують позолоченим стінам модернові полотна і як на вибір відреагували їх автори – дивіться далі.  

Шаурма, Моніка Белуччі та німфи на Осокорках: офіс Зеленського прикрасили поп-артом

Щоби побачити Моніку в українському вінку, треба пройти крізь два пункти охорони. На четвертому поверсі офісу поруч із відомою італійкою – шифрована графічна мапа харківської підземки і підкреслено примітивні краєвиди столиці. Радник президента Гео Лерос каже, що картини обирали сам Зеленський і керівник його офісу Богдан. Зі 100 вподобали 30.

Те, що його полотна обрав президент, художник Олексій Кондаков дізнається в музеї Історії Києва, якому подарував роботи. Новина особливого враження на митця не справляє. У портфоліо графічного дизайнера, який давно популярний на Заході, герої полотен Лейтона в жовтому «Богдані» й 38-му тролейбусі, а також німфи, які пригощають Вакха вином на Осокорках. Олексій фотографує просто на телефон, а потім вставляє шматки класичних картин у столичні краєвиди. Дівчину з підземного переходу забрав до себе керівник ОП – вона за зачиненими для журналістів дверима кабінету Андрія Богдана.

У сусідньому коридорі – те, що залишилось від класичного мистецтва. Ці пейзажі мають повернутися до національного художнього музею наприкінці року. Саме природа раніше висіла на вкритих позолотою і ліпниною стінах, подекуди навіть лишилися плями. Сучасне мистецтво губиться в оточенні радянських розкошів. В офісі сподіваються на швидкий переїзд до нового приміщення та більш прийнятного антуражу для картин. Хоча й визнають: «Ідея була змінювати цю експозицію раз на місяць чи раз на два місяці».

Усі полотна президентові дісталися безкоштовно, але тільки в оренду. У музеї Історії Києва, з фондів якого і взяли картини для Зе-офісу, уже думають про наступних кандидатів. І радять можновладцям придивитися до нової серії «Всі гроші світу».

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна