Рябошапка розповів, як буде відбуватися "чистка" ГПУ і коли дедлайн

Рябошапка розповів, як буде відбуватися "чистка" ГПУ і коли дедлайн

© Сайт президента України

На його думку, найважливіший напрям Генпрокуратури – місцеві прокуратури, де людей мало, а роботи багато.

Глава Генеральної прокуратури України Руслан Рябошапка заявив, що якнайбільше за два роки в ГПУ має завершитися «очистка», та розповів про подальші кроки.

Про це він сказав і інтерв'ю РБК-Україна.

Так, в законопроєкті про реформу прокуратури йдеться зокрема про переатестацію прокурорів. Рябошапка сподівається, що 10 вересня на пленарному засіданні парламент підтримає його, кілька днів піде на підпис президента та публікацію, і відразу після цього процес розпочнеться.

«Дедлайн цих змін – два роки. Це максимальний термін, за який потрібно завершити очистку прокуратури. Тому що переатестація – це тільки перший етап», — сказав глава ГПУ.

За словами Рябошапки, після цього має відбутися донабір нових людей. «Після цього ми повинні відновити роботу Ради прокурорів і КДКП», — додав він.

Водночас очільник Генпрокуратури відкинув застереження, що призупинення роботи КДКП призведе до того, що він «у ручному режимі» зможе визначати, кого звільняти, а кого ні.

«Очищення прокуратури буде відбуватися каскадом, зверху вниз, буде створено декілька комісій. Ми говорили з нашими колегами з громадських організацій, з американськими прокурорами та експертами, ми залучимо зовнішніх учасників у ці комісії», — запевнив Рябошапка.

Він зазначив, що працівники НАБУ допоможуть у перевірці доброчесності претендентів.

«Цей комплекс заходів дасть нам можливість оновити прокуратуру і відібрати найкращих, і вони вже виберуть найкращих у раду прокурорів та КДКП (Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів)», — впевнений глава ГПУ.

«Ми створимо частину комісій, вже зараз ведеться робота над розробкою комплексного процесу, методів і критеріїв оцінювання для переатестації кандидатів: які складові процесу, як оцінювати професійний рівень і доброчесність кандидатів», — зазначив він.

Також Рябошапка прокоментував намір скоротити чисельність співробітників Офісу генпрокурора майже на третину. Він не назвав конкретних відділів чи напрямів, але пояснив, що буде зроблена статистика, а після переатестації буде видно, які підрозділи втратили найбільше кадрів.

«Я б, можливо, звернув увагу в першу чергу у плані переатестації на середній або проміжний рівень, це обласні чи регіональні прокуратури та, очевидно, найважливіший напрям або елемент системи – це місцеві прокуратури, де людей не вистачає і де найбільший обсяг роботи. Треба змістити акцент з середнього і верхнього рівня на місцеві прокуратури. За великим рахунком, в обласних прокуратурах не так багато роботи», — вважає Рябошапка.

Щодо звільнення Луценка, глава ГПУ каже, що питання лише у даті. «Мені здається, я вже підписав указ про його звільнення. 4 вересня кваліфікаційна комісія мала ухвалити рішення щодо нього стосовно дисциплінарного стягнення, там дві справи, і після цього рішення буде реалізовано. Він написав заяву, питання було лише у даті», — додав він.

Також Рябошапка розповів, що Костянтин Кулик навіть не розглядався на посаду заступника генпрокурора «з огляду на попередню біографію та професійні досягнення». Чи залишиться він у Генпрокуратурі – буде обговорюватися. Наразі прізвища усіх заступників глава ГПУ не хоче називати.

Також Рябошапка розповів, що буде з управлінням спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка. Конкретного рішення поки що немає, адже існує «кілька нюансів».

«По-перше, Генеральна прокуратура втрачає функцію досудового розслідування і, очевидно, у листопаді потрібно буде приймати якесь рішення: або ми йдемо до парламенту з пропозицією продовжити цю функцію на якийсь період або віддамо ці справи у Держбюро розслідувань. Тоді Сергій Вікторович та його колеги будуть здійснювати процесуальне керівництво у складі Генпрокуратури чи продовжать розслідування цих справ вже у складі ДБР», — сказав глава ГПУ.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський 30 серпня призначив Руслана Рябошапку генеральним прокурором України. Завданням Генпрокуратури буде регулярне притягнення до відповідальності високопоставлених чиновників та повернення грошей, вкрадених в України, заявив очільник ГПУ.

4 вересня генпрокурор назвав прізвище одного з членів своєї команди в ГПУ. 6 вересня Рябошапка підписав наказ про призначення Віталія Каська першим заступником генерального прокурора. Своєю чергою Касько розкрив мету свого повернення в Генпрокуратуру.

Відео

Генпрокурор Рябошапка звільнив з посади головного військового прокурора Матіоса

Донині він був заступником генпрокурора і головним військовим прокурором. Це повідомлення з'явилось на сайті відомства. Матіоса направили у розпорядження Міноборони для вирішення питання подальшого проходження військової служби.    

Рябошапка розповів, як буде відбуватися "чистка" ГПУ і коли дедлайн