Зеленський вимагає зустрічі "нормандської четвірки" до кінця вересня

Зеленський вимагає зустрічі "нормандської четвірки" до кінця вересня

© УНІАН

Українська сторона робить усе можливе для проведення зустрічі, каже глава держави.

Президент України Володимир Зеленський наполягає, що зустріч лідерів країн «нормандського формату» має відбутися найближчим часом – у вересні.

Про це він заявив на спільній з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо пресконференції у Києві, передає УНІАН.

«Зараз, скажу чесно, дати немає. Ми наполягаємо зараз, щоб ця зустріч відбулася саме у вересні», — сказав Зеленський.

Він додав, що українська сторона «вірить та надіється» і разом з «дипломатичним військом» робить усе, аби зустріч найближчим часом відбулася.

Окрім цього, Зеленський розповів про очікування від зустрічі. Він наголосив, що закінчення війни і повернення всіх полонених є його пріоритетним завданням.

«Формула Штайнмаєра і всі пункти Мінських домовленостей будуть розглядатися, і прийматиметься рішення лідерами чотирьох країн. Ми повинні обговорити всі пункти Мінських домовленостей», — заявив президент. 

«Ми дійсно будемо готуватися до «нормандського формату»… Ми розробляємо карту виконання Мінських домовленостей з чіткими термінами. І для мене це найголовніше. Тому я обіцяти нічого не хочу. Найближчий крок мій — це зустріч у «нормандському форматі». І я вірю, що ми на цій зустрічі зможемо вирішити багато складних ключових елементів Мінських домовленостей. Я думаю, що це буде найближчий контакт з президентом РФ, — з приводу термінів, я маю на увазі, найближчий», — сказав Зеленський.

Окрім цього, Зеленський запевнив, що Україна на зустрічах Тристоронньої контактної групи обговорює етапи повернення всіх українських полонених. «Ми не будемо втрачати жодного дня, чекаючи зустрічі в «Нормандському форматі». У нас є ще зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську … і там ми обговорюємо етапи повернення всіх наших українських полонених. Терміни та етапи» — сказав він.

19 серпня проведення саміту в «нормандському форматі» стало темою обговорення під час двосторонньої зустрічі між Еммануелем Макроном та його російським колегою Володимиром Путіним. Згодом, і Ангела Меркель, і у Кремлі підтвердили початок підготовки можливого саміту.

8 вересня у телефонній розмові з президентом Франції Еммануелем Макроном президент Росії Володимир Путін розповів про свої вимоги до Києва задля продовження переговорів у «нормандському форматі» для стабілізації ситуації на Донбасі.

Днями Меркель анонсувала проведення саміту у «нормандському форматі» через пару тижнів.