Посадки будуть? Генпрокуратура зробила подання на Дубневича

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка просить Верховну Раду погодити притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Ярослава Дубневича.

Відповідне подання з проханням генпрокурор вніс до ВР, повідомили у Генпрокуратурі.

У відомстві запевняють, що зібрали достатньо доказів для повідомлення підозри про привласнення та розтрату майна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінінфраструктури хоче повернути собі Укрзалізницю

«За версією слідства, ці діяння спричинили збитки у розмірі 93 мільйонів 277 тисяч гривень», — кажуть в ГПУ.

Дубневича підозрюють у тому, що, перебуваючи народним депутатом 8-го скликання ВР і головою комітету з питань транспорту, він знав про фінансовий стан Укрзалізниці, зокрема про потреби при проведенні державних закупівель.

Дубневичу закидають те, що він нібито впливав на засновників і посадових осіб Укрзалізниці.

«Докази свідчать про те, що вказана особа зі спільниками вивчила та проаналізувала попит і ціни на ринку стрілочних переводів і прийняла рішення заволодіти коштами філії «Центр забезпечення виробництва» Укрзалізниці, — кажуть у Генпрокуратурі.

Згідно з законом, притягнути до кримінальної відповідальності народного депутата України, затримати його або обрати щодо нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту не можна без згоди Верховної Ради України.

На початку вересня парламент скасував депутатську недоторканність, але ці зміни набудуть чинності з 1 січня 2020-го.

«Відповідно, генеральний прокурор просить Верховну Раду України дати дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності вищезгаданого народного депутата України», — говорять у відомстві.