У Раді заговорили про вихід із Мінських угод

Президент Володимир Зеленський має визнати реальність і поставити хрест на Мінських угодах.

Таку заяву опублікувала партія «Голос» Святослава Вакарчука у п’ятницю.

«Сьогоднішня Росія не готова до конструктивної розмови. Вона продовжує політику, розпочату 2014-го: створити контрольовану автономію в складі України, яка знищить нас зсередини.

Очікувана президентом Зеленським поїздка на зустріч в «нормандському форматі» може принести лише дві речі: групову фотографію та примушення України до миру на умовах Москви. Із виборами без контролю над кордоном, бо так записано в Мінських угодах.

Саме тому час визнати реальність і вийти з Мінських угод. При цьому не відходити ні на крок назад: ані на військовому, ані на дипломатичному фронтах. Але всі маємо зрозуміти: повернути Крим і частину Донецької та Луганської областей на наших умовах поки що немає можливості», — заявили у політсилі.

«Пропонований росіянами «мир» може принести тільки «русский мир» на всю територію України. Ми мусимо створити програми дієвої, реальної підтримки тих, хто готовий переїхати і хто переїхав уже. І готуватися до деокупації та реінтеграції в момент, коли вона стане можлива», — додали в «Голосі».

Єдиний ефективним шляхом назвали замороження ситуації до посилення власних позицій.