Мін'юст витратив на суди з Коломойським $24 млн

Міністерство юстиції вже витратило $24 млн (580 млн грн) на адвокатів проти групи «Приват» олігарха Ігоря Коломойського.

З 2015 року Міністерство витратило на юридичні послуги $23,14 млн, послуги деяких залучених британських адвокатів сягають понад $1000 за годину, повідомляють «Наші гроші»

13 листопада Мін’юст уклав угоду з міжнародною юридичною фірмою «Latham & Watkins (London) Llp» (Британія) про додаткові послуги на $593 тис.

Цьогоріч фірма представлятиме Україну в Арбітражному інституті Торгової палати міста Стокгольм (Швеція) у справі за позовами міноритарних акціонерів «Укрнафти» – кіпрських компаній «Littop Enterprises Limited», «Bridgemont Ventures Limited» та «Bordo Management Limited», пов’язаних з групою «Приват».

Сума позовних вимог становить близько $5 млрд. Остаточне рішення буде винесено не раніше 2020 року.

Загалом із 2015 року Мін’юст уклав угод щодо цієї справи з «Latham & Watkins (London) Llp» на суму $21,39 млн. Також юрпослуги по цій справі надавала інша фірма «Hogan Lovells» (Британія), з якою Мінюст з 2017 року підписав дві угоди на $2,75 млн.

Таким чином, усього на юрпослуги обом підрядникам відписали $24,14 млн.

Найдорожчими є послуги партнерів «Latham & Watkins (London) Llp» Себастьяна Зеельмана-Еггеберта і Чарльза Клейпула – $1085 за годину.