Українці хотіли сильної руки Лукашенка, але не Путіна – Бекешкіна про вибори

Обираючи партію «Слуга народу» на парламентських виборах, громадяни україни хотіли обрати «сильну руку» на кшталт Олександра Лукашенка в Білорусі, але не Володимира Путіна.

Таку думку в інтерв’ю сайту «Сьогодні» висловила директорка Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

«Усе це пройшло під знаком лідерства Зеленського. Хотіли обрати його команду, і було не так важливо, хто там є», – сказала соціологиня про парламентські вибори.

«Я би сказала, що (це запит на сильну руку. – Gazeta.ua) Олександра Лукашенка, але не Путіна. Згідно із дослідженнями Інституту соціології, там щорічно вимірюють ставлення українців до різних президентів, не лише до українських. І за всі роки першість мав Олександр Лукашенко. Навіть в роки найкращих результатів наших президентів, а вони, як правило, були тільки після виборів, навіть тоді був Лукашенко. Хочуть «Батьку».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Із Зеленського готують другого Лукашенка — Безсмертний

У порівняльних дослідженнях з авторитаризму є питання «Чи згодні ви, що кілька сильних лідерів можуть зробити для країни більше, ніж всі закони і дискусії?». В Україні стабільно 60% опитаних відповідає – так, каже Бекешкіна.

На запитання «Чи повинен цей лідер дотримувати законів, чи інколи в інтересах справи можна їх обійти?» більшість відповідає – має діяти за законом.

«Насправді це не авторитаризм. Це популізм. Щоб був якийсь такий добрий батько, який би спустився з небес і зробив всім добре. Як Голобородько у фільмі («Слуга народу». – Gazeta.ua). Але якщо він буде нас тиснути, ми вийдемо на Майдан. Чому тоді у 2013 році люди вийшли на Майдан? Після того, як президент не підписав Асоціацію з ЄС, люди вийшли на Майдан, але не так багато, і зрештою він розходився. Але коли побили студентів і телеканали показали, як їх б’ють, люди обурилися».