Бізнес із росіянами, робота на "регіоналів": досьє на Єрмака

Новопризначений керівник Офісу президента Андрій Єрмак у минулому співпрацював із «регіоналами», а зараз став для президента Володимира Зеленського комуніактором із Кремлем і США.

Випускник Інституту міжнародних відносин Київського національного університету, киянин 48-річний Єрмак протягом 90-х, 2000-х створив низку фім. Ті займалися інтелектуальним правом, юридичним супроводом каналів ті медійних груп, арбітражними справами, продакшном і продюсуванням кіно, юридичним супроводом власників кіосків у столиці, пише «Українська правда».

Починаючи з листопада 1999-го, компанія Єрмака зареєструвала кілька фірм для товариша його батька, росіянина Рахаміма Емануїлова. Той акціонер російського «Інтерпромбанку», має зв’язки з Кремлем.

Зокрема, зареєстрував компанію «Інтерпромфінанс Україна» для оптової торгівлі. Також фірму «М.Є.П» , яка спершу займалась громадським харчуванням, а потім перекваліфікувалась на бухгалтерські послуги та консалтинг. В обох фірмах Єрмак досі співзасновник.

Також журналісти згадують про фірму «Медійна група європейського партнерства», яку створювали для «Інтерпромфінансу» Емануїлова, вона спеціалізувалася на веденні комерційної діяльності.

Згодом компанія змінює назву на «Міжнародну агенцію з питань власності», її керівником стає Єрмак. 2018-го фірма отримує сучасну назву і перекваліфіковується на виробництво теле- і кінофільмів. Тоді ж Емануїлов зникає з числа бенефіціарів.