"Зеленський - проукраїнський президент" - Гончарук назвав ворогів держави

Колишній прем’єр-міністр Олексій Гончарук каже, що президент Володимир Зеленський проукраїнський, добре розуміє бізнес — тому ринковий підхід і співпраця з МВФ збережуться.

Про це він розповів в інтерв’ю «Новое время»

Після відставки Гончарук одразу поїхав на відпочинок до Португалії, а після повернення 2 тижні просидів удома — на карантині.

Пропонуємо найцікавіші цитати зі сказаного.

Про Зеленського

«У нас проукраїнський президент. Це перше. Мій досвід взаємодії з цією людиною показує, що президент насамперед думає про інтереси України. І це не якісь високі слова, я дійсно так вважаю. В будь-якому разі президент має добрі наміри. Він може десь помилятися тактично, але не думаю, що йдеться про здавання національних інтересів.

Він розумний, людина, яка добре розуміє бізнес. Вважаю його порядною людиною. Тобто не вважаю, що він діє у своїх корисливих цілях. Це величезна перевага, яка є у президента. Недолік — напевно, емоційність. Насправді багатьом людям це властиво — от якась своя модель ухвалення рішень.

Немає жодної людини, яку сліпо слухає Зеленський».

Про розмови щодо дефолту

«Сьогодні бачу у публічній площині, на телеграм-каналах якісь вкидання, промацування ґрунту на тему дефолту. Ось це дуже небезпечна історія. Хто б це не робив, це вороги держави.

Навіть сама по собі спекуляція на ідеях дефолту, діалог на цю тему як про можливий певний сценарій роблять Україні дуже погану послугу. Від нашої країни чекають передбачуваних правил.

Поки бізнес — іноземний і вітчизняний — не відчує, що ситуація стабільна, інвестиції не прийдуть. Ось це мене турбує.

У нашої держави багато ворогів, Україна у стані війни з Росією. Але є й інформаційна війна, завдання якої — максимально дестабілізувати ситуацію.

Є, звичайно, групи впливу всередині країни, які не зацікавлені, щоби щось змінювалося, — навпаки, вони зацікавлені контролювати монополії».

Про МВФ

«З огляду на мій досвід роботи з президентом, упевнений, що генеральна лінія змінитися не повинна. Володимир Зеленський — безумовно, людина, яка добре розуміє бізнес. І тому ринковий підхід має зберегтися. Це стосується і співпраці з Міжнародним валютним фондом. МВФ — це один із серйозних маркерів, на який орієнтуються іноземні інвестори.

Закон про банки та інші абсолютно точно повинні бути ухвалені».

Про кримінальну справу щодо експорту масок

«На лист РНБО відреагували миттєво: того самого дня зібрали нараду, видали термінове доручення, і вже 3 лютого ми затвердили план, за яким працювали в лютому.

Новини про те, що ми щось «ігнорували», — фейк»

Про свою роботу

«За 6 місяців наша команда встановила зрозумілі, прозорі правила для роботи ринків. І це спрацювало. Подивіться на січневі ринки, на рекордне відшкодування євробондів і ОВДП.

Крім того, гральний бізнес припинив працювати в тому вигляді, в якому він існував досі. Так само, як і нелегальна реалізація паливно-мастильних матеріалів, нелегальні заправки, — вони теж практично зникли».

Про поради Шмигалю

«Важливо зараз робити тактичні кроки, але не забувати про стратегічні. Бо пандемія тягне за собою і серйозні економічні загрози. Пропонуючи якісь захисні або підтримувальні заходи, треба чітко розуміти джерело ресурсу, яке мають намір використовувати.

Маємо інфляцію трохи менше 3%. Тобто інерційний ефект якийсь ще буде. Для зниження ставки рефінансування Нацбанку теж є економічні передумови.

Однією з головних проблем нашої економіки є недоступність ресурсів для бізнесу. Бізнес не може нормально пройти кризу, якщо немає дешевих ресурсів. Отже, необхідно дешеве кредитування».