"Слуги" виступили за "антиколомойський" закон

Низка народних депутатів «Слуги народу» закликали через соціальні мережі підтримати законопроєкт №3260 щодо неповернення виведених з ринку банків ексвласникам. Документ ЗМІ називають антиколомойським.

«Ми, народні депутати України, члени фракції «Слуга народу», закликаємо колег по фракцїї та парламенту підтримати законопроєкт №3260, що унеможливить скасування рішення НБУ про націоналізацію/ліквідацію банків та повернення несправедливої компенсації з Державного бюджету їх попереднім власникам.

На сьогодні його ухвалення — єдиний шанс для України отримати кредит від МВФ та уникнути дефолту», — йдеться в заяві, пише «Економічна правда».

Попередньо заяву у Facebook розмістили голова комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, Микита Потураєв, Лада Булах, Єгор Чернєв, Іван Юнаков, Вадим Галайчук, Ганна Бондар та Ліза Богуцька, а також експрем’єр Олексій Гончарук. Список продовжує збільшуватися.

Законопроєкт передбачає, що власники і ексвласники банків, інтереси яких було порушено через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі. При цьому визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.

Водночас депутати Олександр Дубінський та Ігор Палиця, пов’язані з ексвласником ПриватБанку Ігорем Коломойським, зареєстрували у Верховній Раді законопроєкти, альтернативні внесеному напередодні урядом, необхідному для відкриття нової програми з МВФ.