Зеленський: Завтра українці побачать - ви слуги народу чи прислужники чужих інтересів

У понеділок 30 березня Верховна Рада має проголосувати 2 життєво важливих закони. Також влада врахувала критику суспільства щодо змін до бюджету.

Про це заявив президент Володимир Зеленський у відеозверненні у неділю.

«Завтра має відбутися позачергове засідання Верховної Ради. Через коронавірус Україна фактично опинилася на роздоріжжі та має 2 шляхи.

Перший — ухвалення 2 життєво важливих законів. Після чого ми отримаємо підтримку від наших міжнародних фінансових партнерів у розмірі щонайменше 10 млрд доларів. Це потрібно для стабілізації економіки та подолання кризи.

Другий шлях — провал цих законів. Після — занепад економіки й загроза дефолту. Останні тижні Офіс президента та Кабмін робили все, що від нас залежало. Ми домовилися про фінансову підтримку для України. Ми й уряд свій шлях обрали. Тепер — черга за народними депутатами.

Завтра народ України чітко побачить, чи готові ви захищати його інтереси. Суспільство зрозуміє — ви слуги народу чи прислужники чужих інтересів. Усвідомте свою відповідальність. Оберіть завтра правильний шлях. Вас привели до влади не окремі особи, вас обрав народ України. Тепер — ваша черга обрати його», — йдеться у заяві глави держави.

«І хоча завтра ви всі будете у масках, людям стане зрозуміло: хто є хто», — сказав Зеленський.

Також президент заявив, що запропоновані Міністерством фінансів зміни до державного бюджету були «справедливо розкритиковані суспільством».

«Наразі він (проєкт змін. — Gazeta.ua) був суттєво перероблений. Будуть максимально скорочені зарплати чиновників та суддів, а також членів наглядових рад і керівництва державних підприємств.

Жодної гривні не буде зрізано з видатків на армію та оборону.

Буде збільшено виплати лікарям, які протидіють коронавірусу.

Максимально, наскільки це можливо, уряд зберіг видатки на освіту, спорт і культуру. Так, далеко не все вдалося зберегти, але це тимчасова економія. Тільки на час карантину. Після його закінчення видатки кожної галузі будуть обов’язково повернуті», — сказав Зеленський.