"Для початку треба вирішити фінансові проблеми" - Ткаченко про керування Мінкультом

Нардеп від «Слуги народу» Олександр Ткаченко, якого хочуть призначити міністром культури та інформаційної політики, каже, що галузь в «не кращому становищі».

«Має бути процедура. Це подання йде від Кабінету міністрів. У нас завтра комітет. Якщо подання буде — то розглядатиметься на комітеті і лише після цього виноситися до зали Верховної Ради», — сказав він.

«Оскільки ми останні 2 місяці активно співпрацювали з міністерством, оскільки там була виконувачка обов’язків Світлана Фоменко, ми змушені були перейматися багатьма проблемами, які є в міністерстві. Те, що ми очевидно бачимо на сьогодні, це необхідність допомоги культурі і креативним індустріям. Секвестр бюджету відбувся. На жаль, індустрія і культура в цілому знаходяться в не кращому становищі. Найголовніше для нас питання — виживання і можливості поставити культуру та індустрії на ноги через економічну кризу.

Щойно розмовляв, обленерго починають відключати музеї за копійчани борги, бо не йдуть проплата 8 тисяч гривень чи ще щось. Це не нормально. Це на порядку денному насамперед. Якщо вирішимо це питання, потім будемо говорити і про наступні кроки», — сказав він журналістам перед засіданням парламенту.