Німецький суд відмовив в екстрадиції екснардепа Онищенка до України та відпустив його на волю

Німецький суд відмовив в екстрадиції екснардепа Онищенка до України та відпустив його на волю Українська служба
Deutsche Welle

Німецький суд відмовив в екстрадиції екснардепа Онищенка до України та відпустив його на волю

© УНІАН

Німецький суд відмовив в екстрадиції екснардепа Онищенка до України та відпустив його на волю

Клопотання прокуратури про екстрадицію підозрюваного судді не задовольнили через брак гарантії щодо належного утримання в українській тюрмі.

У Німеччині судді Вищого земельного суду Ольденбурга відмовили в екстрадиції до України підозрюваного в створенні корупційних схем колишнього депутата Верховної Ради Олександра Онищенка. Рішення про це ухвалено в середу, 27 травня.

Судді вирішили, що не можна встановити, що кримінальне переслідування Онищенка в Україні здійснюється з політичних мотивів. Утім, як зазначається в поясненні до ухвали судового органу, «існує значна ймовірність» того, що в разі екстрадиції Онищенка «не буде дотримано мінімальних стандартів міжнародного права щодо умов утримання в тюрмах», зокрема й Європейської конвенції з прав людини. А тому екстрадиція є недопустимою.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Раніше суд звернувся до української влади з проханням надати «детальний опис» умов утримання під вартою, на котрі міг би розраховувати Онищенко в слідчому ізоляторі в Києві. Однак тоді українська сторона поінформувала німецький суд «лише в загальних рисах» щодо того, що міжнародних стандартів буде дотримано. Таких запевнень суддям в Ольденбурзі було замало.

Аргументуючи свою ухвалу, судді послалися на доповідь Ради Європи (РЄ), що ґрунтувалася на зібраному під час проведеного в 2017 і 2018 роках експертами Європейського комітету запобігання тортурам візиту до в'язниць в Україні. У зробленій після цього доповіді експерти комітету вказали на «нелюдські умови утримання ув'язнених, що принижують людську гідність», йдеться у повідомленні на сайті суду.

Так само судді Вищого земельного суду Оденбурга скасували ордер про арешт Онищенка.

Тим часом адвокат Онищенка — відомий у минулому політик Петер Ґаувайлер — різко розкритикував органи юстиції землі Нижня Саксонія. За словами захисника, його клієнта заманили до міста Ахіма під хибним приводом, а потім заарештували. Це було «нечувана подія, що негідна правової держави», — сказав він у інтерв’ю німецьким ЗМІ.

Сам Онищенко від моменту свого арешту в Нижній Саксонії в листопаді 2019 року провів кілька місяців у в'язниці міста Ольденбург. Протягом цього часу йому зробили операцію на серці в розташованій поблизу лікарні. Після рішення суду він може залишити в'язницю.

Нагадаємо, в лютому цього року тодішній адвокат Онищенка Інґо Міноджіо повідомив, що Онищенко має громадянство Росії і в разі, якщо Німеччина не видасть ексдепутата Верховної Ради Україні, але відмовить у притулку, він готовий виїхати до цієї країни.

Тим часом 13 травня Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) розпочав розгляд по суті «газової справи«, де згадується Олександр Онищенко. В Україні ексдепутата підозрюють в організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність із ПАТ «Укргазвидобування».

Відео

Кохані жінки волелюбного українського олігарха Олександра Онищенка

Сніжана Онопко, Анна Різатдінова, Меліта Фабечич, Ксенія Кузьменко – що спільного між цими жінками? Виявляється, їх об’єднує один чоловік. У кожної був роман з одіозним мільярдером Олександром Онищенком. І це тільки підтверджені стосунки! Як йому вдалося підкорити серця стількох красунь, як склалася їхня доля і в яких стосунках дівчата з Онищенком зараз – дізнайся тільки у ЖВЛ. Повні випуски дивіться на 1+1 video

Німецький суд відмовив в екстрадиції екснардепа Онищенка до України та відпустив його на волю